راه نجات آب كشور مدیریت به هم پیوسته حوضه های آبریز است

راه نجات آب كشور مدیریت به هم پیوسته حوضه های آبریز است به گزارش خبرگزاری نفت و گاز معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا و رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شركت مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران اظهار داشت: همه معتقدند كه راه نجات آب كشور، تشكیل مدیریت به هم پیوسته حوضه های آبریز است.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، قاسم تقی زاده خامسی عصر چهارشنبه در آئین شروع به کار رسمی پروژه ساز و کاری مدیریت به هم پیوسته حوضه های آبریز، در نوزدهمین هفته از پویش #هرهفته الف _ب_ایران با یادآوری پیشینه اقدام های صورت گرفته در این راستا از سال ۱۳۲۲ با شکل گیری بنگاه های آبیاری تا ۱۳۸۵ و شکل گیری شرکت های استانی در کشور اظهار نمود: از سال 1385، صنعت آب گرفتار افت و خیزهای زیادی شده و اتفاق های زیادی رخ داده است، اما اتفاقی که امروز رخ داده و ادامه یکپارچه سازی شرکت های آب شهری و روستایی است، اقدامی جسورانه و حاصل چند دهه تجربه و مورد نیاز و الزامی است.

مدیرعامل شرکت مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران اضافه کرد: در نبود این مدیریت اتفاق های دیگری نظیر تشکیل شوراها رخ داده است، اما همه این ها در مدیریت یکپارچه نهفته است. با اقدام امروز، تمام ایده های مطرح در کمیته ها و شوراهای قبل از این، در مدیریت یکپارچه حوضه های آبریز قرار می گیرد.

وی افزود: برای تغییر این ساختار با اغلب وزرای پیشین و معاونان وزرا، کارشناسان در سطوح مختلف و مدیران صحبت کرده ام؛ جز یکی دو مورد از وضع موجود رضایت نداشتند.

تقی زاده خامسی اظهار داشت: کسی هم ندیدم که از تشکیل این مدیریت دفاع نکند؛ همه معتقدند که راه نجات آب کشور تشکیل مدیریت به هم پیوسته حوضه های آبریز است.

وی افزود: در زمان حاضر، باید دنبال سازگاری با کمبود منابع آبی باشیم که با مشارکت دیگر وزارتخانه و سازمان ها انجام می شود و گام های بزرگی دراین زمینه برداشته شده است.

تقی زاده خامسی اظهار داشت: بدون تفاهم این کار به نتیجه نخواهد رسید، سند سازگاری با کمبود منابع آبی مهم می باشد، ممکنست نقص داشته باشد اما این که برنامه ای دادیم بهتر از نبود آن است.

معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا و رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران گفت: برنامه سازگاری با کمبود منابع آبی در استانها را باید جدی بگیریم، هماهنگی لازم وجود دارد و جلسات در حال شکل گیری است.1399/06/20
22:48:07
5.0 / 5
2318
تگهای خبر: صنعت , وزارتخانه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز