رئیس قوه قضائیه:

مدیریت مصرف آب امری لازم است

مدیریت مصرف آب امری لازم است رئیس قوه قضائیه مدیریت مصرف آب را امری ضروری دانست و اظهار داشت: خواسته مردم استان چهارمحال و بختیاری از اولین ساعات حضورم در این استان، اتخاذ تصمیم عادلانه برای موضوع آب بوده كه البته مورد تاكید ما هم هست.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین ابراهیم رئیسی شامگاه ۲۰ شهریور در ادامه سفر به استان چهارمحال و بختیاری، در یک گفت وگوی زنده خبری با اشاره به اینکه این استان، استان آب، آئینه و آفتاب است، اظهار نمود: به سبب کاهش نزولات آسمانی میزان آب کم شده و همین مسأله سبب شده که مردم این استان و استان های همجوار گرفتار مشکل شوند. جلسه ای مختص موضوع آب با حضور مسئولان محلی تشکیل شد و البته در جلسه شورای اداری نیز با وجود مطرح شدن مسائل مختلف، دیگر بار به موضوع آب پرداخته شد.
وی ادامه داد: در ابتدا کارگروهی را برای دغدغه مندان این استان تشکیل داده و تابحال ۱۳ جلسه بعد از این کارگروه با حضور مسئولان استان و استان های همجوار اجرا شد. هدف این سفر شنیدن نقطه نظرات کشاورزان و دیگر آحاد مردم استان بوده است.
رئیس قوه قضائیه نکته مهم را تشکیل سریع جلسه شورای اداری آب توسط وزیر نیرو مطرح و اشاره کرد: وزیر نیرو باید نکات مطرح شده توسط مردم چهارمحال و بختیاری و استان های همجوار را مورد عنایت قرار دهد، چونکه کاهش بارش ها سبب رسیدن ذخیره آب از ۶ میلیارد متر مکعب به ۳ میلیارد متر مکعب شده است.
رئیس قوه قضائیه مدیریت مصرف آب را امری ضروری دانست و اظهار داشت: خواسته مردم استان چهارمحال و بختیاری از اولین ساعات حضورم در این استان، اتخاذ تصمیم عادلانه برای موضوع آب بوده که البته مورد تاکید ما هم هست.
وی درباره انتخاب روستای شیخ شبان بعنوان نخستین مقصد سفر خود در این استان بیان کرد: این روستا بالاترین نمره را از دوران دفاع مقدس کسب کرده است و وظیفه خود دانستم که به روح شهدای والامقام این روستا و ایثارگران ادای احترام کرده و به درد و دل این مردم فهیم گوش دهیم.
رئیس دستگاه قضا مشکل مردم روستای شیخ شبان را در رابطه با رای صادره از سازمان منابع طبیعی عنوان و اظهار نمود: شورایی با حضور مسئولان منابع طبیعی، محیط زیست و دادگستری باید در ظرف زمان سه ماه تشکیل گردد و تنها سقف سه ماه برای رسیدگی به این امر در نظر گرفته شده است، مردمی که نسبت به این کشور ادای دین کرده اند باید به مطالباتشان رسیدگی شود و به فرموده رهبر معظم انقلاب هیچ مشکلی در این کشور وجود ندارد که قابل حل نباشد.
رئیسی با اعلان اینکه ۱۵ تیم کارشناسی قبل از این سفر مسائل و مشکلات این استان را بررسی نموده اند، اظهار داشت: تصرف اراضی، موضوع آب، تولید و احیای برخی کارگاه های تعطیل شده و شرکت های خصوصی از مهم ترین مسائل مهم این استان است.
وی با تاکید بر اینکه مردم باید نتایج این سفر را احساس کنند، افزود: ۱۰۰۰ میلیارد ریال از محل قوه قضائیه و منابع استانی برای حل مسائل قضایی، زندان ها و... درنظر گرفته شد و اقدامات اساسی نیز باید در تهران حل شود، باید اظهار داشت که سفر قسمتی از قضیه بوده و پیگیری مسائل و مشکلات مهمست.
رئیس قوه قضائیه با اشاره به اینکه رسانه ها نسبت به مسائل قوه قضائیه سخت کوش هستند، اشاره کرد: رساندن دغدغه مردم به مسئولان باید مدنظر اصحاب رسانه باشد، خبرنگاران پل ارتباطی صادق بین مردم و مسئولان بوده و دیدگاه های آنان را کامل مطرح کنند.1399/06/21
11:11:53
5.0 / 5
1599
تگهای خبر: تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز