پیشنهاد مالی دولت استرالیا برای باز ماندن پالایشگاه های نفت

پیشنهاد مالی دولت استرالیا برای باز ماندن پالایشگاه های نفت دولت استرالیا روز دوشنبه ۲.۳ میلیارد دلار استرالیا معادل ۱.۶۷ میلیارد دلار آمریكا مشوق مالی در مدت ۱۰ سال برای ادامه فعالیت چهار پالایشگاه نفت این كشور پیشنهاد كرد.به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، پالایشگاههای نفت استرالیا از فروپاشی تقاضا برای سوخت که ناشی از انتشار ویروس کروناست، صدمه دیده و ضرر مالی متحمل شده اند و می گویند این وضعیت آینده تاسیسات آنها را به خطر می اندازد چونکه در مقابل پالایشگاههای بسیار بزرگتر در آسیا رقابت دارند.

اسکات موریسون، نخست وزیر استرالیا روز دوشنبه اعلام نمود دولت با وجود تهدید برای ماندگاری این صنعت، از ظرفیت پالایش داخلی حمایت می کند.

دولت استرالیا برای تقویت امنیت سوخت در آینده نزدیک، ۲۱۱ میلیون دلار استرالیا را در بودجه آینده برای افزایش ظرفیت مخازن نگهداری دیزل لحاظ خواهد نمود. دیزل برای فعالیت مزارع، معادن و پشتیبانی نیرو سوخت بسیار حیاتی به حساب می آید.

دولت استرالیا اعلام نمود با صنعت پالایش نفت برای طراحی سیستم پرداخت پول تولید پالایشگاهی بعنوان مشوقی برای باز نگه داشتن چهار پالایشگاه نفت همکاری خواهد نمود. این مشوق مالی در مدت ۱۰ سال حدود ۲.۳ میلیارد دلار استرالیا ارزش خواهد داشت.

چهار پالایشگاه متعلق به شرکتهای BP، اکسون موبل، ویوا انرژی گروپ و آمپول از این پیشنهاد استقبال کرده اما هیچ تعهدی برای باز نگه داشتن پالایشگاههایشان ندادند.

اسکات ویات، مدیرعامل شرکت ویوا به رویترز اظهار داشت: بخش پالایش در شرایط حساسی قرار گرفته و برای حفظ فعالیت و سرمایه گذاری به اعتماد بلندمدت نیاز دارد و تصور می کنم این بسته برای دست یافتن به چنین موردی راه طولانی در پیش دارد.

بر اساس گزارش رویترز، شرکتهای BP و آمپول اعلام نمودند باید جزئیات این بسته را مشاهده کنند تا تأثیر آن روی کسب و کارشان را ارزیابی کنند.

منبع:

1399/06/24
14:02:26
5.0 / 5
1853
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز