بررسی برنامه های وزارت نفت

آذری: وزارت نفت چه برنامه ای برای عدم وابستگی كشور به نفت دارد؟

آذری: وزارت نفت چه برنامه ای برای عدم وابستگی كشور به نفت دارد؟ به گزارش خبرگزاری نفت و گاز نماینده مردم قوچان در مجلس تصریح كرد: وزیر نفت در برنامه ها از جلوگیری برای خام فروشی گفتند اما در عمل در كشور خام فروشی غوغا می كند. برنامه های شما در زندگی مردم احساس نمی گردد.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، علی آذری در جلسه علنی امروز مجلس و در جریان بررسی عملکرد وزارت نفت، بیان نمود: نمایندگان امروز گزارش وزیر نفت را در ۸ محور استماع کردند اما ما چیزی از برنامه آقای وزیر برای عبور از تحریم های نفتی نشنیدیم. اگر برنامه ای داشتید چه بود و چرا در این گزارش به اطلاع نمایندگان نرسید؟. آیا غیر از پالایشگاه ستاره خلیج فارس که حدود ۹۰ درصد آن پیش از وزارت شما بود کار دیگری هم شما انجام داده اید؟
ایشان در ادامه اظهار نمود: امروز همه می پرسند رابطه نفت با موتور پیشران کشور در عرصه علم و فناوری و ایجاد زیر ساخت های حیاتی و اقتصادی و عمرانی چیست؟ کشور نفتی بودن چه اثرات بالنده ای برای ما و مردم داشته است.
نماینده مردم قوچان در مجلس خاطرنشان کرد: امروز نفت و وزارت نفت و برخی بی تدبیری ها کفه عدالت در تقسیمات امکانات بومی را نابرابر کرده است. چرا به تاکیدات رهبری در سند استراتژیک بیانیه گام دوم که تقویت اقتصاد مستقل کشور مبتنی بر تولید انبوه و با کیفیت است، بی توجهی شده است. برای راهبردی کردن این سند، وزارت نفت چه کرده؟
آذری در انتها تصریح کرد: آقای وزیر در برنامه ها از جلوگیری برای خام فروشی گفتند اما در عمل در کشور خام فروشی غوغا می کند. برنامه های شما در زندگی مردم احساس نمی گردد. جلوگیری از خام فروشی یعنی جهش و رشد اقتصادی و توسعه صنایع پایین دستی نفتی. گفته می شود قراردادهای مبهم در وزارت نفت بسته می شود و اطلاعات حیاتی مناطق مشترک نفتی دست قطری ها افتاده است. چه برنامه ای برای خروج از عدم وابستگی به نفت دارید؟
منبع:

1399/06/25
13:16:43
5.0 / 5
1837
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز