گزارش آژانس انرژی از بی اعتنایی امارات به توافق اوپك پلاس

گزارش آژانس انرژی از بی اعتنایی امارات به توافق اوپك پلاس آژانس بین المللی انرژی (IEA) اعلام نمود: امارات متحده عربی تعهداتش به سهمیه كاهش تولید اوپك پلاس را حدودا بطور كامل نادیده گرفته و تولیدش را افزایش بیشتری داده است.به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، نقض توافق کاهش تولید عامل فزاینده شکاف در درون اتحاد اوپک پلاس است که بمنظور پشتیبانی از ثبات بازار نفت در مقابل نتایج انتشار ویروس کرونا، عرضه نفت را به صورت داوطلبانه محدود کرده است. کمیته نظارتی مشترک وزیران اوپک پلاس پنج شنبه هفته جاری برای مذاکره درباره وضعیت بازار دیدار خواهدنمود.

آژانس بین المللی انرژی در گزارش ماهانه خود اعلام نمود امارات متحده عربی در اوت تنها ۱۰ درصد از کاهش تولیدی که با آن توافق کرده بود را به اجرا گذاشت و تولیدش را به میزان ۲۴۰ هزار بشکه در روز افزایش داد و به ۳.۱۱ میلیون بشکه در روز رساند که ۵۲۰ هزار بشکه در روز بالاتر از هدف تولید این کشور بود. این افزایش تحت تاثیر تولید بالاتر گاز طبیعی برای تامین افزایش تقاضا برای تولید برق در تابستان روی داد.

طبق آمار شرکتهای رهگیری نفتکش مانند کپلر و ورتکسا، امارات متحده عربی ۲.۷ میلیون بشکه در روز نفت صادر و ۱۱۵ هزار بشکه نفت ذخیره کرد. به علاوه ۳۷۰ هزار بشکه در روز نفت در پالایشگاههای داخلی پالایش کرد. آژانس بین المللی انرژی تولید نفت امارات متحده عربی در ژوییه را که سه میلیون بشکه در روز اعلام نموده بود مورد بازبینی قرار داد و به ۲.۸۷ میلیون بشکه در روز تصحیح کرد.

سهیل المزروعی، وزیر انرژی امارات متحده عربی اعلام نموده این کشور در اوت ۲.۶۹۳ میلیون بشکه در روز نفت ساخته است. شرکت دولتی ادنوک هم اعلام نمود تولیدش در اکتبر را برای جبران مازاد تولید اخیر کاهش خواهد داد.

بر اساس گزارش بلومبرگ، مفسرین شرکت آر بی سی کیپتال مارکتس می گویند عربستان سعودی که بزرگترین عضو اوپک است، کشورهایی مانند عراق و نیجریه را برای عمل به سهمیه کاهش تولیدشان تحت فشار قرار داده است اما در قبال امارات که متحد نزدیک این کشور در منطقه است، رویکرد محتاطانه ای داشته است.
1399/06/27
01:01:20
5.0 / 5
1871
تگهای خبر: انرژی , اوپك , برق , پالایشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز