سفارت انگلیس در تهران:

تروئیكای اروپا به اجرای برجام پایبند هستند

تروئیكای اروپا به اجرای برجام پایبند هستند به گزارش خبرگزاری نفت و گاز سفارت انگلیس در تهران با اشاره به بیانیه تروئیكای اروپا در انتقاد از ادعای آمریكا درباره آغاز روند بازگردانی تحریم ها ضد ایران، بر پایبندی این سه كشور به برجام تاكید نمود.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، سفارت انگلیس در تهران به دنبال ادعای دولت آمریکا در خصوص آغاز کردن روند بازگردانی تحریم های سازمان ملل ضد ایران که با واکنش تروئیکای اروپا(انگلیس، آلمان و فرانسه) همراه بود، در صفحه توییترش نوشت: سه کشور اروپایی کماکان مصمم به اجرای کامل قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت هستند که در سال ۲۰۱۵ برجام(توافق هسته ای) را تایید نمود.
تروئیکای اروپا به دنبال ادعای آمریکا در خصوص اقدام این کشور برای آغاز روند بازگردانی تحریم های سازمان ملل ضد ایران، تاکید نمودند که این اقدام آمریکا قانونی نیست.
به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از پایگاه اینترنتی وزارت امور خارجه فرانسه، وزرای اموز خارجه سه کشور اروپایی آلمان، فرانسه و انگلیس در اطلاعیه ای در واکنش به ادعای آمریکا در خصوص اینکه تمام تحریم های سازمان ملل ضد ایران بازگردانده شده اند، تاکید کردند: آمریکا سی روز پیش به دنبال فعال کردن مکانیسم بازگردانی تحریم ها(اسنپ بک) بود که به مشارکت کنندگان توافق هسته ای اجازه می دهد اعمال باردیگر تحریم های چندجانبه ضد ایران را که در سال ۲۰۱۵ طبق قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت لغو شده بودند، مطالبه کنند.
در ادامه این بیانیه آمده است: فرانسه، آلمان و انگلیس به خاطر دارند که آمریکا در ۸ ماه مه سال ۲۰۱۸ با خروج از این توافق، به مشارکت در آن تمام کرد پس بنا بر این اظهاریه دریافت شده از جانب آمریکا که به اعضای شورای امنیت داده شده و گفته شده بر مبنای پاراگراف ۱۱ قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت است، از تأثیر قانونی برخوردار نیست. ازاین رو، هر تصمیم یا اقدامی که برپایه این روند یا نتیجه آن در پیش گرفته شود هم وجاهت قانونی نخواهد داشت.
این سه کشور علاوه بر این بیان کردند: هدف ما حفظ اختیار و تمامیت شورای امنیت سازمان ملل است. تروئیکای اروپا (آلمان، فرانسه و انگلیس) کاملا به اجرای قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت که سند قانونی توافق هسته ای است، پایبند می باشند. ما برای حفظ توافق هسته ای به صورت خستگی ناپذیری فعالیت نموده ایم و به این کار ادامه خواهیم داد.
منبع:

1399/06/30
22:09:01
5.0 / 5
2110
تگهای خبر: اینترنت , تحریم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز