اعتبار كارهای پژوهشی وزارت نیرو چقدر است؟

اعتبار كارهای پژوهشی وزارت نیرو چقدر است؟ خبرگزاری نفت و گاز: معاون تحقیقات و منابع انسانی وزارت نیرو اظهار داشت: منابع داخلی وزارتخانه برای بخش پژوهش شامل ۰. ۸ درصد از منابع شركت ها است كه برای سال ۱۳۹۷پیش بینی شده این رقم به یك درصد و برپایه برنامه وزیر نیرو این عدد به دو درصد برسد.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، علی اكبر مهاجری در جشنواره پژوهش و فناوری وزارت نیرو با اشاره به رویكردهای این وزارتخانه در حوزه پژوهش و فناوری اظهار نمود: سیاستگذاری متمركز و اجرای غیرمتمركز، سطح بندی پژوهش و فناوری، تعیین مسئولیت ها و وظایف، تنوع بخشی به منابع مالی پژوهش و فناوری و بهره گیری از ظرفیت های علمی و پژوهشی كشور همچون رویكردهای است كه وزارت نیرو در بخش پژوهش و فناوری مورد توجه قرار می دهد.
وی خصوصیت طرح ها را در جهت اجرای سند چشم انداز توسعه، دارای نقشه راه و مطابق با برنامه پیشنهادی وزیر نیرو به مجلس دانست و اضافه كرد: منابع مالی بخش پژوهش عموما از دو منبع عمومی دولت و منابع داخلی تامین می گردد.
مهاجری ادامه داد: منابع داخلی مربوط برای بخش پژوهش شامل ۰. ۸ درصد از منابع شركت هاست كه برای سال ۹۷ پیش بینی شده این رقم به یك درصد و برپایه برنامه وزیر نیرو این عدد به دو درصد برسد.
معاون تحقیقات و منابع انسانی وزارت نیرو به برنامه های آتی بخش پژوهش و فناوری وزارتخانه اشاره كرد و اضافه كرد: مجموعه درصدد تنوع بخشی به منابع مالی بخش پژوهش و فناوری به منظور تحقق هدف تخصیص دو درصد از درآمدهای صنعت آب و برق است.
وی بر ضرورت تقویت رویكرد آینده پژوهی و آینده نگاری در صنعت آب و برق اشاره كرد و اظهار داشت: وزارت نیرو درصدد جهت دهی پژوهش و فناوری صنعت به حل مشكلات و چالش های كلیدی، نوین و بین رشته ای است.
مهاجری پروژه های اقتصاد مقاومتی را یكی از برنامه های آتی بخش پژوهش و فناوری معرفی نمود و اضافه كرد: مجموعه درصدد پیشگیری سیاست های استمرار نظام مدیریت تحقیقات، نظارت بر اجرا و بكارگیری نتایج طرح های تحقیقات كاربردی و توسعه فناوری است.
معاون تحقیقات و منابع انسانی وزارت نیرو در انتها اظهار داشت: بهره گیری از توان علمی و تخصصی دانشگاه ها، مراكز پژوهشی كشور و توسعه همكاری بین المللی هم بعضی از برنامه های آتی صنعت آب و برق در بخش پژوهش و فناوری خواهد بود.1396/09/26
23:25:39
5.0 / 5
5392
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز