وحشت كرونایی ترمز صعود نفت را كشید

وحشت كرونایی ترمز صعود نفت را كشید بهای معاملات نفت روز جمعه تحت تأثیر استمرار نگرانیها نسبت به دورنمای تقاضا در واكنش به افزایش موارد مبتلا شدن به كووید ۱۹، كاهش پیدا كرد و هر دو شاخص برای سومین بار در چهار هفته گذشته كاهش هفتگی پیدا كردند.به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، کالین سیژینسکی، استراتژیست ارشد بازار در شرکت SIA ولث منیجمنت در این زمینه به مارکت واچ اظهار داشت: سرمایه گذاران در یک هفته اخیر با افزایش موارد مبتلا شدن به کووید ۱۹ و پرسشهایی که درباب نتایج موج دوم شیوع برای اقتصاد جهانی و تقاضا برای منابع طبیعی به وجود آمد، احتیاط بیشتری پیدا کردند. بهبود شاخص دلار آمریکا هم روی قیمت نفت که به این ارز قیمت گذاری می شود تأثیر گذاشت.

شاخص دلار آمریکا برای کل هفته حدود ۱.۸ درصد رشد داشت.

بهای معاملات وست تگزاس اینترمدیت آمریکا برای تحویل در نوامبر در بازار نیویورک که اواسط معاملات تا مرز ۳۹ دلار و ۷۱ سنت عقب نشینی کرده بود، در نهایت شش سنت معادل ۰.۲ درصد کم شد و در ۴۰ دلار و ۲۵ سنت در هر بشکه بسته شد.

بهای نفت برنت برای تحویل در نوامبر دو سنت معادل ۰.۰۵ درصد کم شد و در ۴۱ دلار و ۹۲ سنت در هر بشکه بسته شد. بهای معاملات دسامبر نفت برنت با پنج سنت معادل ۰.۱ درصد کاهش، در ۴۲ دلار و ۴۱ سنت بسته شد.

بر مبنای قراردادهای ماه آتی، شاخص وست تگزاس اینترمدیت برای کل هفته ۲.۶ درصد و نفت برنت برای کل هفته ۲.۹ درصد کاهش ثبت نمود.

رشد موارد مبتلا شدن به کووید ۱۹ سبب ازسرگیری برخی محدودیتها در کشورهای اروپایی شده و نگرانیها نسبت به دورنمای اقتصادی آمریکا را برانگیخته است.

عدم عرضه بسته محرک مالی جدید از طرف واشنگتن، به نگرانیها نسبت به روند بهبود اقتصاد آمریکا افزوده است. دموکراتها در مجلس آمریکا روز پنج شنبه سرگرم آماده سازی یک بسته کمک ۲.۴ تریلیون دلاری بودند که بعضی از موارد آن مانند پرداخت مستقیم پول به خانواده ها، برنامه حمایتی و تمدید کمک به ایرلاینها و کمک برای باز ماندن رستورانها، از حمایت اعضای هر دو حزب برخوردارست. اما مفسرین اخطار دادند که مسیر منتهی به این توافق نامعلوم مانده است.

به گفته سیژینسکی، هفته آینده سه ماهه سوم تمام می شود و بازار وارد اکتبر می شود و خبرهای اقتصادی و عملکرد شرکتها به تدریج منتشر می شوند اما آمارهای اقتصادی ممکنست تحت تاثیر ابهامات سیاسی آمریکا قرار بگیرد که به انتخابات ریاست جمهوری نوامبر نزدیک می شود. برای این که قیمت نفت واقعا بهبود پیدا کند، سرمایه گذاران نیاز دارند سیگنالهای کاهش ریسک ضعیف شدن احیای اقتصادی فعلی و ادامه بهبود تقاضا برای نفت را مشاهده کنند. حفظ کنترل عرضه یا تشدید آن می تواند به بازار کمک نماید اما بیشتر در چارچوب پشتیبانی از قیمتها خواهد بود.

در این بین، نگرانیها نسبت به تقاضا با ضعیف شدن حاشیه سود پالایش مضاعف شده است.

ازسرگیری تولید نفت لیبی بعد از رفع محاصره تاسیسات نفتی این کشور بعد از گذشت هشت ماه، نگرانیهای مربوط به عرضه را در بازار تشدید کرده است.

بر اساس گزارش مارکت واچ، شرکت خدمات انرژی بیکرهیوز روز جمعه اعلام نمود شمار دکلهای حفاری نفت فعال آمریکا هفته گذشته چهار حلقه افزایش یافته و به ۱۸۳ حلقه رسید که اولین رشد هفتگی از هفته منتهی به چهارم سپتامبر بود.

منبع:

1399/07/05
14:20:06
5.0 / 5
1892
تگهای خبر: انرژی , تولید , حفاری , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز