افزایش تولید نفت روسیه بعد از انقضای توافق اوپك پلاس

افزایش تولید نفت روسیه بعد از انقضای توافق اوپك پلاس خبرگزاری نفت و گاز: روسیه انتظار دارد تولید نفت خودرا بعد از اختتام توافق كاهش تولید اوپك پلاس در آوریل سال 2022، افزایش دهد.به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، برمبنای آمار منتشره از طرف وزارت دارایی روسیه، پیش بینی می شود این کشور در سال میلادی جاری ۵۰۷.۴ میلیون تن نفت تولید نماید و تولیدش را در سه سال آینده افزایش داده و به ۵۶۰ میلیون تن معادل ۱۱.۲ میلیون بشکه در روز در سال ۲۰۲۳ می رساند.

طبق گزارش وزارت دارایی روسیه، پیش بینی می شود صادرات نفت تا سال ۲۰۲۳ به ۲۶۶.۲ میلیون تن افزایش پیدا کند که اندکی بیشتر از صادرات سال قبل خواهد بود.

بر اساس گزارش رویترز، صادرات نفت روسیه در سال میلادی جاری ۲۲۵ میلیون تن پیش بینی شد که کمتر از ۲۶۹.۲ میلیون تن در سال ۲۰۱۹ است.

پیش از این الکساندر نواک، وزیر انرژی روسیه اظهار کرده بود روسیه برای این که مطمئن شود بعد از اختتام توافق کاهش تولید اوپک پلاس، سهمش در بازار جهانی نفت را از دست نمی دهد، برنامه ای برای تکمیل چاه های نیمه آماده دارد که بعد از به انتها رسیدن پیمان، می توانند فعالیتشان را آغاز کنند.

اوپک و متحدانش شامل روسیه که به گروه اوپک پلاس معروف هستند، با هدف تقویت قیمتها و ثبات بازار، محدودیت تولیدشان را از اول به ۷.۷ میلیون بشکه در روز تسهیل کرده اند و تا دسامبر به این روند ادامه می دهند.

منبع:

1399/07/06
15:13:55
5.0 / 5
1711
تگهای خبر: انرژی , اوپك , تولید , صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز