درخواست نماینده فرانسه در وین از ایران برای پایبندی به برجام!

درخواست نماینده فرانسه در وین از ایران برای پایبندی به برجام! خبرگزاری نفت و گاز: در صورتیكه ایران به دنبال بی تعهدی كشورهای اروپایی عضو برجام، گام هایی را در جهت كاهش تعهدات برجامی اش برداشت، هیات نمایندگی فرانسه در سازمان های بین المللی در وین خواهان بازگشت ایران به پایبندی به توافق هسته ای شد.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، صفحه توییتر هیات فرانسه در سازمان های بین المللی در وین در شصت و چهارمین کنفرانس عمومی آژانس بین المللی انرژی اتمی در صفحه توییترش، مدیریت بحران کووید-19 را به آژانس تبریک اظهار داشت که «آن را قادر به تداوم ماموریت های مهمش ساخت» و خواهان پایبندی ایران به توافق هسته ای شد.
هیات فرانسه در وین در این زمینه نوشت: فرانسه حمایت کاملش از آژانس را باردیگر تکرار کرده و از ایران می خواهد بدون تاخیر به پایبندی سرسختانه نسبت به تعهدات هسته ای اش بازگردد.
اظهارات هیات فرانسوی در حالی مطرح گردیده است که ایران با گذشت یک سال از خروج آمریکا از توافق هسته ای که با اعمال تحریم ها مقابل کشورمان همراه بود، به دنبال تعلل کشورهای اروپایی برای عمل کردن به وعده هایشان در زمینه پیدا کردن راهکاری برای کاهش تاثیر تحریم های آمریکا، اعلام نمود در پنج گام تعیین شده تعهدات داوطلبانه هسته ای اش را می کاهد.
همکاری سازنده ایران و آژانس همچنان ادامه دارد که بتازگی با سفر رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی به تهران، به توافقی در زمینه مسائل مطرح شده از طرف آژانس در زمینه اجرای تعهدات پادمانی منجر گردید.
منبع:

1399/07/06
20:40:25
5.0 / 5
1932
تگهای خبر: انرژی , تحریم , نمایندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز