گوترش:

جنگ هسته ای نه پیروزی دارد و نه باید رخ دهد

جنگ هسته ای نه پیروزی دارد و نه باید رخ دهد به گزارش خبرگزاری نفت و گاز دبیركل سازمان ملل متحد در پیامی به مناسبت روز بین المللی خلع كامل سلاح های هسته ای، اظهار داشت: كشورهای دارای سلاح هسته ای باید به این درك مشترك برسند كه جنگ هسته ای نه پیروزی دارد و نه باید رخ دهد.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، طبق گزارش مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد متن کامل پیام آنتونیو گوترش به شرح زیر است:
"با گذشت تقریباً ۷۵ سال از تصویب اولین قطعنامه مجمع عمومی در ۱۹۴۶ که سازمان ملل متحد را به آرمان خلع سلاح هسته ای متعهد کرد، جهان ما هنوز در سایه فاجعه هسته ای است.
روابط بین کشورهای دارای سلاح هسته ای با تفرقه، بی اعتمادی و نبود گفتگو مشخص شده است. تا زمانی که بیش از پیش بجای همکاری به دنبال رقابت راهبردی باشند، خطرات ناشی از سلاح های هسته ای شدت بیشتری می یابد.
این روز بین المللی اهمیت ضرورت تغییر مسیر و بازگشت به مسیری مشترک برای خلع سلاح هسته ای را برجسته می کند.
استفاده از سلاح های هسته ای همه کشورها را تحت تأثیر قرار خواهد داد، در نتیجه همه کشورها در تضمین عدم استفاده مجدد از چنین سلاح های مرگباری و حذف کامل آنها از زرادخانه های خود مسئولند.
کووید-۱۹ طیف گسترده ای از شکنندگی های جهانی، از آمادگی برای همه گیری و نابرابری گرفته تا تغییرات اقلیمی و بی قانونی در فضای مجازی را نمایان کرده که آمادگی ما برای مقابله با شناسایی تهدید سلاح های هسته ای یکی از آن لطمه پذیری ها است. ما به چند جانبه گرایی تحکیم شده، فراگیر و مجددی بر پایه اعتماد و برمبنای مقررات بین المللی نیاز داریم که بتواند ما را به هدف مشترک خود یعنی جهانی عاری از سلاح هسته ای رهنمون کند.
کشورهایی که سلاح هسته ای دارند باید پیشقدم شوند. آنها باید برای بازگرداندن اعتماد و اطمینان، کاهش خطرهسته ای و برداشتن گام های ملموس در خلع سلاح هسته ای به گفتگوی واقعی و حسن نیت بازگردند. آنها باید به این درک مشترک برسند که جنگی هسته ای نه پیروزی دارد و نه باید رخ دهد. آنها باید برای اجرای تعهداتی که به عهده گرفته اند گام بردارند.
مرگ، رنج و ویرانی ناشی از بمباران اتمی در هیروشیما و ناکازاکی نباید تکرار شود. برای عدم استفاده از این سلاح های نفرت انگیز تنها تضمین حذف کامل آنها است. سازمان ملل متحد آماده همکاری با همه کشورها برای دستیابی به این هدف مشترک است.

منبع:

1399/07/07
14:24:21
5.0 / 5
1978
تگهای خبر: مجازی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز