نگران افزایش قیمت بنزین نباشید

نگران افزایش قیمت بنزین نباشید روز گذشته اخباری در خصوص طرح مجلس برای افزایش قیمت بنزین منتشر گردید كه با واكنش از طرف كمیسیون انرژی مجلس روبرو و امروز اعلام گردید كه افزایش قیمت بنزین یارانه ای و آزاد در دستور كار مجلس و دولت قرار ندارد.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، اخبار انتشار یافته گویای اعلام وصول طرحی در مجلس بود که به دنبال آن سهمیه بنزین یارانه ای به ۳۰ لیتر در ماه برای هر فرد تعیین شود و بنزین آزاد نیز به صورت شناور و با قیمت فوب خلیج فارس عرضه می شود، مالک شریعتی - سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس - امروز در این رابطه در صفحه توییتر خود اعلام نموده که هیچ طرحی در مجلس یازدهم برای تغییر در قیمت های یارانه ای و آزاد بنزین در دستور کار نیست.
وی با اعلان اینکه طرح سهمیه بندی بنزین سرانه خانوار فقط به دنبال بازتوزیع عادلانه تر بنزین یارانه ای به خانوار است تا خانوارهای فاقد خودرو نیز بهره ببرند، اشاره کرد: متن پخش شده، طرح قدیمی مجلس دهم است که در مجلس یازدهم و پیش از تشکیل کمیسیون ها و بدون اصلاح متن، تنها برای تسریع در ستاندن نوبت اعلام وصول باردیگر ثبت گردید تا بعد در کمیسیون و صحن اصلاح گردد.
بگفته وی حالا پیش نویس گزارش کمیسیون انرژی تنظیم شده است که دو هفته دیگر به صحن کمیسیون می آید.
تغییر شیوه تخصیص سهمیه بنزین تا اجرا فاصله بسیاری دارد
همین طور در این رابطه فاطمه کاهی - سخنگوی شرکت ملی پخش فراورده های نفتی به ایسنا اظهار داشت: تا کنون مصوبه ای در خصوص افزایش قیمت بنزین به شرکت پخش فراورده های نفتی ابلاغ نشده و موضوعی که درباب تخصیص سهمیه بنزین به هر فرد نیز اعلام شده بود تا حالا به وزارت نفت وشرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ابلاغ و ارجاع نشده است.
وی با اعلان اینکه این طرح حتی در صحن علنی مجلس مطرح نشده است، اظهار داشت: طبق گفته های سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس نیز این مساله تا فاز اجرائی فاصله بسیاری دارد.
بگفته وی شرکت پخش فراورده های نفتی که مجری چنین طرحهای بوده و تا کنون مصوبه ای دراین خصوص دریافت نکرده است و چنین طرحی در دستور کار نیز قرار ندارد و حتی این مساله تا کنون مطرح نشده است.
منبع:

1399/07/16
18:45:38
5.0 / 5
1751
تگهای خبر: انرژی , بنزین , پخش , نفت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز