انگلیس تاسیسات تحقیقات همجوشی هسته ای خویش را تكمیل كرد

انگلیس تاسیسات تحقیقات همجوشی هسته ای خویش را تكمیل كرد به گزارش خبرگزاری نفت و گاز انگلیس از تكمیل شدن یك تاسیسات تحقیقات فناوری همجوشی هسته ای زیر نظر آژانس انرژی اتمی این كشور اطلاع داد.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، به نقل از WNN، گروه هارورث اعلام نموده است که تاسیسات تحقیقات فناوری همجوشی هسته ای جدید آژانس انرژی اتمی انگلیس در شهر راترهام تکمیل شده است.
این تاسیسات ۲۵۰۰ متر مربعی در زمان بازگشایی در همین سال به توسعه و آزمایش فناوری هایی برای همجوشی مصالح و عناصر خواهد پرداخت.
سازمان انرژی اتمی انگلیس اعلام نموده است که این تاسیسات ۲۸ میلیون دلاری به شرکت های انگلیسی کمک خواهد نمود تا در قراردادهایشان ذیل پروژه راکتور گرماهسته ای آزمایشی بین المللی برنده شوند - پروژه هسته ای بین المللی که در جنوب فرانسه در حال راه اندازی است.
به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، راکتور گرماهسته ای آزمایشی بین المللی مشهور به ایتر، بزرگترین طرح یک رآکتور همجوشی هسته ای است که تا کنون طراحی و بر پایهٔ محصورسازی مغناطیسی بنیاد نهاده شده است.
برای آغاز فرآیند همجوشی، نیاز است که سوخت همجوشی را که از دوتریم و تریتیوم تشکیل شده، به دمای بالایی رسانده شود. این دما نزدیک ۱۰۰ میلیون درجه سانتیگراد است. یکی از روش های پیشنهاد شده محصور کردن پلاسما با کاربرد میدان مغناطیسی است.
طرح ایتر در ۱۹۸۵ نخست در گفت وگوهای میان اتحاد جماهیر شوروی و آمریکا مطرح گردید. طی سال های بعد، شماری دیگر از کشورها به پروژه پیوستند و امروزه ۷ عضو - چین، اتحادیه اروپا، هند، ژاپن، کره جنوبی، روسیه و آمریکا - در این پروژه فعالیت دارند.
تاسیسات اصلی این پروژه هم در فرانسه قرار دارد.
منبع:

1399/07/17
13:29:26
5.0 / 5
1777
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز