تصمیم بلغارستان برای ساخت رآكتور هسته ای جدید با فن آوری آمریكایی

تصمیم بلغارستان برای ساخت رآكتور هسته ای جدید با فن آوری آمریكایی به گزارش خبرگزاری نفت و گاز نخست وزیر بلغارستان از تصمیم این كشور برای ساختن یك رآكتور هسته ای جدید در تاسیسات شهر كوزلودی این كشور با به كارگیری فناوری آمریكایی اطلاع داد.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از خبرگزاری رویترز، بویکو بوریسوف نخست وزیر بلغارستان روز سه شنبه اظهار داشت که کشورش در نظر دارد برای ساختن یک رآکتور هسته ای جدید در تاسیسات هسته ای ۲۰۰۰ مگاواتی واقع در شهر کوزلودوی بلغارستان از فناوری آمریکایی استفاده نماید.
بوریسوف اظهار داشت که این کشور به دنبال گسترش دادن دارایی های هسته ای اش بوده و می خواهد انتشار امواج گازهای گلخانه ای را با ساختن یک رآکتور جدید بر مبنای فناوری بروزی که با سوخت هسته ای آمریکایی کار خواهد کرد، متوقف نماید.
وزارت انرژی این کشور گفته است که دولت بلغارستان می خواهد روز چهارشنبه با شروع تحقیقاتی موافقت کند که گزینه های موجود برای ساختن متعلقات هسته ای جدید در تاسیسات کوزلودوی را جست و جو و بررسی خواهد نمود.
بلغارستان هم اکنون دو رآکتور هسته ای ساخت شوروی به نامهای Unit ۵ و Unit ۶ در تاسیسات کوزلودوی دارد و به دنبال سرمایه گذار برای پروژه Belene این کشور است که هدف دارد دو رآکتور هسته ای ۱۰۰۰ مگاواتی روسی را نصب کند.
بوریسوف اظهار داشت: ما می خواهیم Unit ۷ را با یک فناوری کاملا متفاوت و با سوخت هسته ای متفاوت بسازیم.
کار بر روی پروژه Belene به علت بحران ویروس کرونا متوقف شده است. با این وجود، بوریسوف روز سه شنبه اظهار داشت که این پروژه هنوز هم مطرح است اما به دنبال گزینه های مختلف(برای ساخت آن) است.
تاسیسات کوزلودوی ۳۰ درصد از برق بلغارستان را تولید می کند.1399/07/26
13:52:25
5.0 / 5
1668
تگهای خبر: انرژی , برق , تولید , سوخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز