مدیرعامل پالایشگاه فجر جم:

حدود ۱۲ درصد گاز كشور در پالایشگاه فجر جم تولید می شود

حدود ۱۲ درصد گاز كشور در پالایشگاه فجر جم تولید می شود به گزارش خبرگزاری نفت و گاز بوشهر به نقل از مدیرعامل پایشگاه فجر جم ۱۰ تا ۱۲ درصد گاز كشور در این پالایشگاه تولید می شود.


عبدالصمد نجفی قبل از ظهر امروز در دیدار با مدیران دانشگاه پیام نور استان بوشهر عنوان کرد: ما از حضور چهره ها و مراکز آکادمیک در پالایشگاه استقبال می نماییم و امید داریم که پیوند بین صنعت و دانشگاه بیشتر شود چونکه صنعت بدون دانشگاه نمی تواند پیشرفت کند، امروز صنعت باید برای حل مشکلات خود به طرف دانشگاه بیاید.
وی اضافه کرد: این پالایشگاه به کمک دانشگاهیان کارهای بزرگی انجام داده و در بخش تولید از کمک دانشگاهیان استقبال می نماییم. امید داریم که پیوند بین صنعت و دانشگاه بیشتر شود چونکه صنعت بدون دانشگاه نمی تواند پیشرفت کند.
مدیرعامل شرکت پالایش گاز فجر جم اظهار داشت: در بحث صدمه های اجتماعی تقاضای همکاری دانشگاه داریم چونکه نیروی انسانی زیربنای تولید است و اگر دارای سلامت روان نباشد نمی تواند این چرخ را به حرکت درآورد؛ همکاری دانشگاه پیام نور می تواند در این حوزه مثمر ثمر باشد و سبب پیشرفت فرهنگ و محیط پیرامون صنعت شود.

دانش برای همه، همه وقت و همه جا
رییس دانشگاه پیام نور استان بوشهر اظهار داشت: تاسیس دانشگاه پیام نور ایده جالبی بوده است؛ دانش برای همه، همه وقت و همه جا. دانشگاه های پیام نور در سطح کشور متعهد به همکاری آموزشی، پژوهشی با همدیگر هستند و این مورد ظرفیت علمی خوبی را برای همکاری با سایر دستگاه ها در هر استان فراهم می آورد.
محمدرضا بحرانی اضافه کرد: دانشگاه آماده برگزاری دوره های مختلف آموزشی مورد نیاز پالایشگاه، همینطور مطالعه روی محیط پیرامونی و مطالعه اثرات اجتماعی این صنعت در جم است.
وی اضافه کرد: پارسال سند توسعه اجتماعی استان بوشهر توسط این دانشگاه تهیه شده و همینطور تهیه سند توسعه فرهنگی استان هم به این دانشگاه واگذار شده است. ازاین رو در حوزه مطالعه محیط پیرامون و اثرات اجتماعی صنعت در منطقه جم هم دانشگاه آماده همکاری است.

دغدغه پژوهش های کاربردی
رییس دانشگاه پیام نور واحد جم اظهار داشت: یکی از دغدغه های دانشگاه پژوهش های کاربردی است به همین جهت تلاش می نماییم توانایی های خودمان را با نیازهای جامعه تطبیق دهیم. در بحث آموزشی آمادگی برگزاری دوره های آموزشی برای کارکنان پالایشگاه و خانواده های آنها داریم.
وی افزود: کارآفرینی و اشتغالزایی از دیگر دغدغه های دانشگاه است. صنایع پایین دستی در منطقه رشد نکرده اند و تنها صنایع بزرگ به صورت جزیره ای رشد کردند بدون اینکه سبب فعال شدن صنایع کوچک شوند. علاوه براین فرهنگ کارآفرینی هم درجامعه ما رشد پیدا نکرده است که می توانیم با همکاری همدیگر برنامه های مشترکی برای رشد فرهنگ کارآفرینی و ترویج شرکت های دانش بنیان داشته باشیم.1399/07/28
16:10:09
5.0 / 5
1594
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز