پوتین:

روسیه آمادگی پذیرش تاخیر در افزایش تولید اوپك پلاس را دارد

روسیه آمادگی پذیرش تاخیر در افزایش تولید اوپك پلاس را دارد به گزارش خبرگزاری نفت و گاز رئیس جمهور روسیه اعلام نمود روسیه احتمال به تاخیر افتادن افزایش تولید نفت برنامه ریزی شده اوپك پلاس را منتفی نمی نماید.به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، قیمت نفت روز پنج شنبه به دنبال اظهارات ولادیمیر پوتین افزایش پیدا کرد. محدودیت عرضه اوپک پلاس مقرر است از ژانویه تسهیل شود اما این گروه اعلام نموده که امکان دارد در صورت وخامت وضعیت تقاضا، این برنامه را تغییر دهد. با این وجود ترجیح پوتین، پایبندی به توافق اولیه است.

وی در اظهاراتی اظهار داشت: ما تصور می نماییم که فعلا نیازی به تغییر این برنامه نیست. با این وجود منتفی نمی نماییم که امکان دارد محدودیت فعلی تولید را ادامه دهیم و به آن زودی که قرار بود، تولید نفت را افزایش ندهیم. اگر لازم باشد می توانیم درباره کاهش بیشتر تولید تصمیم بگیریم اما فعلا نیازی نمی بینیم.

اوپک و متحدانش در وضعیت دشواری قرار گرفته اند. معامله گران هشدارهای فزاینده ای می دهند که بازار نمی تواند عرضه بیشتر نفت را جذب نماید. اظهارات اخیر پوتین نشان دهنده اتفاق نظر میان روسیه و عربستان سعودی در این مورد است که ماه جاری تماس های دیپلماتیکشان در مورد بازار نفت را افزایش داده اند.

پس از دو تماس تلفنی میان ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه و محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی در عرض یک هفته، وزیران نفت آنها هم در جلسه کمیته نظارتی مشترک وزیران اوپک و غیراوپک جبهه متحدی را به نمایش گذاشتند. شاهزاده عبدالعزیز بن سلمان، وزیر انرژی عربستان سعودی و الکساندر نواک، همتای روسی وی از اعضای گروه خواستند آماده مقابله با روندها و تحولات منفی باشند.

اوپک و متحدانش مقرر است از آغاز سال ۲۰۲۱ محدودیت عرضه خویش را تسهیل کرده و حدود دو میلیون بشکه در روز به تولیدشان اضافه کنند. اما وزیران نفت اوپک پلاس در نشست دسامبر درباره ادامه برنامه ای که در آوریل تصویب شده بود، تصمیم خواهند گرفت. این گروه در ژوییه اقدام مشابهی کرده و به علت نگرانی از عدم بهبود تقاضا، افزایش تولید برنامه ریزی شده را یک ماه به تاخیر انداخته بود.

پوتین اظهار داشت: اوپک پلاس مکانیزم پیچیده اما موثری برای تثبیت بازار جهانی نفت می باشد و همکاری در داخل اوپک نه تنها اجازه می دهد مشکلات خاص حل شوند بلکه حیات جدیدی به دیپلماسی چند جانبه می بخشد.

بر اساس گزارش بلومبرگ، قبل از اظهارات پوتین، ایگور سچین، مدیرعامل روس نفت و یکی از منتقدان اوپک پلاس اظهار کرده بود تعامل میان کشورهای تولیدکننده نفت ضروری بوده و خواهان اقدام برای تثبیت بازار نفت شده بود. باآنکه وی مستقیما از اوپک پلاس نام نبرده بود اما اظهار کرده بود تقاضا برای نفت امکان دارد سال آینده احیا نشود اما اقدامات هماهنگ برای رسیدن به چنین نتیجه ای لازم است.
1399/08/03
11:35:43
5.0 / 5
1566
تگهای خبر: انرژی , اوپك , تولید , نفت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز