با دستور علی اكبر صالحی:

اجرای فاز دوم پروژه رمزنگاری كوانتومی فضای آزاد كلید خورد

اجرای فاز دوم پروژه رمزنگاری كوانتومی فضای آزاد كلید خورد به گزارش خبرگزاری نفت و گاز علی اكبر صالحی معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران بعد از بهبودی كامل و فائق آمدن بر بیماری ناشی از ویروس كرونا، از مركز ملی فناوری های كوانتومی ایران بازدید و دستور آغاز فاز دوم پروژه رمزنگاری كوانتومی فضای آزاد را صادر كرد.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، در این بازدید معاون رئیس جمهور ضمن بررسی و پیگیری دستاوردهای این مرکز در حوزه های مختلف فناوری های کوانتومی، از اتاق های تمیز ساخته شده برای پروژه های ساعت اتمی، رمزنگاری کوانتومی، لیتوگرافی و مترولوژی کوانتومی بازدید کرد و از پیشرفت های ثمربخش این فناوری سطح بالا ( High-Tech ) در سازمان انرژی اتمی ابراز خرسندی کرد.
در ادامه این بازدید رئیس سازمان انرژی اتمی ضمن تشکر و قدردانی از اقدامات و زحمات دست اندرکاران پروژه ی کم نظیر رمزنگاری کوانتومی فضای آزاد که فاز اول آن با موفقیت در فاصله ی ۳۰۰ متری انجام و عملیاتی شده بود، دستور آغاز فاز دوم این پروژه که با محوریت ارسال فوتون های در همتنیده و رمزنگاری کوانتومی بین پردیس مرکزی سازمان انرژی اتمی(شهید شهریاری) و تراز مخابراتی رأس برج میلاد است را صادر کرد.


معاون رئیس جمهور ضمن تحسین نیروی علمی و توانمندی فوق العاده متخصصان و پژوهشگران ایرانی در دستیابی به نیازهای کشورمان، خاطرنشان کرد: یقین دارم ملت بزرگ ایران اسلامی همانگونه که بر مشکلات بزرگی همچون جنگ تحمیلی، فشارهای اقتصادی و اقدامات شیطانی قدرت های ظالم جهانی و بلایای طبیعی مختلف پیروز شده اند، حالا هم با مجاهدت و سخت کوشی و همدلی با مسؤلان و دست اندرکاران کنترل و دفع ویروس کرونا بر این مصیبت جهانی فائق خواهند آمد.

صالحی اضافه کرد: کشورمان تنها یک گزینه دارد، آن هم پیشرفت همه جانبه در جهت تأمین نیازهای کشور است. ما از تقویت و توسعه روابط بین المللی استقبال می نماییم و آمادگی عرضه خدمات و همکاریهای هسته ای صلح آمیز با اعضای آژانس بین المللی انرژی اتمی بویژه همسایگان زیر نظر این نهاد بین المللی را داریم.
منبع:

1399/08/07
12:35:07
5.0 / 5
1599
تگهای خبر: انرژی , خدمات , عملیات , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز