تحلیل یك مدیر نفتی آمریكایی:

بازگشت نفت ایران نگرانی فوری بازار جهانی نیست

بازگشت نفت ایران نگرانی فوری بازار جهانی نیست اسكات شفیلد، مدیر اجرایی شركت پایونیر نچرال ریسورسز در تحلیلی از اوضاع جاری گفت بازگشت آمریكا به برجام تحت یك رئیس جمهور دموكرات، سبب نگرانی فوری برای بازار جهانی نفت نخواهد شد.به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، شفیلد در جلسه اعلام درآمدهای سه ماهه شرکت "پایونیر نچرال ریسورسز" اظهار داشت: اگر جو بایدن، نامزد دموکرات ریاست جمهوری آمریکا به کاخ سفید راه پیدا کند و راه برای بازگشت نفت ایران به بازار جهانی در قالب توافق فعلی برجام گشوده شود، حداقل یک سال طول خواهد کشید تا توافقی حاصل شود و تولید افزایش پیدا کند.

وی در ادامه اضافه کرد: به نظر من این اتفاق امکان دارد اوایل تا اواسط سال ۲۰۲۲ روی دهد و ۱.۵ تا دو میلیون بشکه در روز نفت ایران وارد بازار شود.

شفلید اظهار داشت: اگر واکسن کووید ۱۹ سال آینده تولید و به شکل گسترده توزیع شود، تقاضای جهانی برای نفت احیانا هشت تا ۹ میلیون بشکه در روز رشد کرده و تا سال ۲۰۲۲ به حدود ۱۰۰ میلیون بشکه در روز می رسد. ازاین رو فضا برای اوپک و اوپک پلاس برای جذب ۱.۵ تا دو میلیون بشکه در روز نفت ایران باز می شود.

بر اساس گزارش آرگوس مدیا، شفیلد اظهار داشت: اگر بایدن پیروز شود، انتظار ندارد مالیاتها در کوتاه مدت افزایش پیدا کند چونکه جمهوریخواهان امکان دارد کنترل سنا را حفظ کنند اما آژانس حفظ محیط زیست تحت کنترل دموکراتها مقررات سخت گیرانه ای برای تولید نفت و گاز طبیعی اعمال خواهد نمود.

منبع:

1399/08/17
14:03:01
5.0 / 5
1506
تگهای خبر: اوپك , تولید , گاز , گاز طبیعی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز