امیری:

دولت خواهان تصویب لوایح معیشتی و اقتصادی در مجلس است

دولت خواهان تصویب لوایح معیشتی و اقتصادی در مجلس است به گزارش خبرگزاری نفت و گاز معاون پارلمانی رئیس جمهور اظهار داشت: دولت پیگیر و خواهان تصویب لوایح در حوزه های مختلف خصوصاً معیشتی و اقتصادی در مجلس شورای اسلامی است.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، حسینعلی امیری در جلسه شورای معاونین پارلمانی وزارتخانه ها و دستگاههای اجرائی که در محل سازمان انرژی اتمی برگزار شد، با تکیه بر نقش معاونین پارلمانی وزارتخانه ها و دستگاههای اجرائی در امتداد تعامل و تفاهم میان دولت و مجلس اظهار نمود: رئیس جمهور همیشه تعامل دولت و مجلس را امری ضروری و مهم در امتداد پیشبرد اهداف و سیاست های دولت و گره گشایی از مشکلات و مسایل جامعه می داند.
وی افزود: حوزه پارلمانی دولت همیشه با نگاه دقیق و کارشناسانه تلاش نموده در امتداد تعامل دولت و مجلس حرکت کند.
معاون پارلمانی رئیس جمهور با تکیه بر اینکه پیگیر و خواهان تصویب لوایح دولت در حوزه های مختلف به ویژه معیشتی و اقتصادی هستیم، تصریح کرد: بدنه کارشناسی دولت توانایی تهیه لوایح کارشناسانه مبتنی بر واقعیت ها را دارد و از جانب دیگر ارتباط گسترده در مناطق مختلف کشور با مردم توسط دولت امکانپذیر است بدین سبب تصویب لوایح می تواند در امتداد مشکلات جامعه در عرصه های مختلف اثربخش باشد.
امیری اضافه کرد: در چند ماهه پایانی دولت باید مصمم و منسجم بر عهدی که با مردم در اجرای سیاست ها و برنامه های دولت بسته ایم و انتظاری که آنها از ما دارند گام های موثر برداریم بدین سبب برای تحقق این امر تلاش مضاعف یکایک معاونین پارلمانی در فراهم کردن بستر لازم برای تعامل با مجلس را می طلبد.
وی با اشاره به اینکه بنا به نظر مبنایی شورای محترم نگهبان طرح های قانونی که توسط نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی تهیه می شود، نباید بار مالی داشته باشد، اظهار داشت: در تهیه و پیشنهاد طرح ها باید به این مساله توجه گردد.
معاون پارلمانی رئیس جمهور اظهار داشت: رئیس جمهور بر پیگیری وزارتخانه و دستگاه ها جهت طرح 25 لایحه دولت که از حیث عنوان یا ماهیت اقتصادی و معیشتی است، در مجلس شورای اسلامی تاکید دارند که در این راستا لازم است که معاونین پارلمانی حضور فعالانه در مجلس داشته باشند.
امیری اظهار داشت: معاونین پارلمانی در تبیین دستاوردهای دولت جهت تنویر افکار عمومی و تقویت اعتماد و امید در جامعه بعنوان سرمایه های باارزش اجتماعی که از دستاوردهای مهم نظام است حضور فعالانه داشته باشند.
در ادامه این جلسه علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی به نقش بهادار معاونین پارلمانی اشاره نمود و اظهار داشت: معاونین پارلمانی بعنوان حلقه واسط قوه مجریه و مقننه نقش مهمی ایفا می کنند بدین سبب تحقق این نقش نیاز به دانایی، بینش و اطلاعات وسیع دارد.
رئیس سازمان انرژی اتمی ضمن اشاره به فرمایش رهبر معظم انقلاب، اظهار داشت: تامین برق مطمئن برای نسل های آینده و ایجاد زمینه اقتدار برای ملتی که از این صنعت برخوردار است، از وجوه متمایز صنعت انرژی هسته ای است. امروز اگر کشورهایی احساس نگرانی می کنند به علت نقش این صنعت در ایجاد اقتدار است.
وی با اشاره به اینکه این کشورها فکر می کنند که اگر ایران هسته ای شود ممکنست تصمیم بگیرد به سمت دیگری برود، اضافه کرد: جمهوری اسلامی همیشه حرکت در راه صلح و دوستی با احترام متقابل با کشورهای مختلف را مدنظر دارد.
در ادامه معاونین پارلمانی وزارتخانه ها به بیان نقطه نظرات و پیشنهادهای خود پرداختند.
منبع:

1399/08/22
20:30:10
5.0 / 5
1506
تگهای خبر: انرژی , برق , صنعت , وزارتخانه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز