با حضور وزیر نیرو در كمیسیون بودجه صورت گرفت؛

گزارش عملكرد بودجه ای وزارت نیرو در كمیسیون بودجه

گزارش عملكرد بودجه ای وزارت نیرو در كمیسیون بودجه نایب رئیس كمیسیون برنامه و بودجه مجلس از عرضه گزارش عملكرد بودجه ای وزارت نیرو و همینطور طرح گلایه نمایندگان در مورد نحوه تخصیص آب بین مناطق مختلف كشور در جلسه این كمیسیون اطلاع داد.


محمد خدابخشی در گفتگو با ایسنا ضمن اشاره به جلسه عصر امروز(سه شنبه) کمیسیون برنامه و بودجه که با حضور اردکانیان وزیر نیرو ومعاونان وی برگزار شده بود اظهار داشت: وزیر نیرو در این نشست ضمن عرضه گزارشی از عملکرد این وزارتخانه در حوزه های مختلف، خواهان حل مشکلات و موانع پیش روی خود در بحث بودجه و تنگناهای مالی شد.
وی ادامه داد: وزارت نیرو در بحث آبفا به حدود ۱۰۰ هزار میلیارد تومان منابع مالی برای مجموع طرح های خود نیاز دارد و تنها برای تکمیل و بهره برداری طرح های بالای ۷۵ درصد هم نیازمند ۱۱ هزار میلیارد تومان منابع مالی برای تکمیل است، همینطور مسؤلان وزارت نیرو گزارش مبسوطی در زمینه طرح های عمرانی آب و برق در این جلسه عرضه کردند.
خدابخشی ضمن اشاره به طرح دیدگاه های نمایندگان در این نشست خاطرنشان کرد: همینطور کمیسیون برنامه و بودجه آمادگی خویش را برای کمک به حل مشکلات وزارت نیرو اعلام نمود. برخی نمایندگان هم نسبت به نحوه تخصیص ناعادلانه آب بین مناطق مختلف کشور گلایه مندی های خویش را مطرح نمودند.
نماینده مردم الیگودرز در مجلس همینطور اظهار داشت: اعضای کمیسیون معتقد بودند تخصیص آب متناسب با مطالعات آمایش سرزمینی انجام نشده است، بعنوان نمونه در بعضی استان ها که مزیت نسبی آنها کشاورزی است مانند لرستان و کردستان، درصد تخصیص های زمین های کشاورزی آبی کمتر از متوسط کشوری است و براین اساس تاکید شد، وزارت نیرو متناسب با مطالعات آمایش سرزمینی تخصیص آب را انجام دهد.
نایب رییس کمیسیون برنامه و بودجه افزود: حالا مطالعات آمایش سرزمینی برای ۳۱ استان انجام شده و به زودی سند ملی آمایش هم تکمیل و در شورای عالی آمایش سرزمینی کشور تصویب می شود، البته وزیر نیرو اعلام کرد، هنوز سند ملی آمایش در اختیار ما قرار نگرفته و بر تکمیل نهایی آن تصریح کرد.
منبع:

1399/08/29
12:20:49
5.0 / 5
1794
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز