نفت در مدار افزایش قیمت

نفت در مدار افزایش قیمت به گزارش خبرگزاری نفت و گاز قیمت نفت در معاملات روز دوشنبه بازار جهانی كه معامله گران همچنان به آزمایشهای موفق واكسنهای كووید ۱۹ و احیای تقاضا برای نفت خوش بین بودند، روند افزایشی معاملات روز جمعه را ادامه داد.به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، بهای معاملات نفت برنت ۲۱ سنت معادل ۰.۵ درصد افزایش یافت و به ۴۵ دلار و ۱۷ سنت در هر بشکه رسید. بهای معاملات وست تگزاس اینترمدیت آمریکا ۱۰ سنت معادل ۰.۲ درصد افزایش یافت و به ۴۲ دلار و ۵۲ سنت در هر بشکه رسید. هر دو شاخص هفته گذشته پنج درصد صعود داشتند.

عامل دیگری که از روند افزایشی قیمتهای نفت پشتیبانی کرد، امیدواری به تمدید محدودیت عرضه فعلی اوپک و متحدانش بود اما افزایش موارد مبتلا شدن به ویروس کرونا رشد قیمتها را محدود کرد.

استفن اینس، رئیس بازارهای جهانی شرکت اکسی کورپ در اینباره اظهار داشت: احساسات مثبت همچنان تحت تأثیر اخبار کارآمدی واکسنهای ساخته شده برای ویروس کرونا و انتظارات برای تمدید سه تا شش ماهه محدودیت عرضه فعلی اوپک پلاس در اواخر ماه جاری، هدایت شده است.

یکی از مقامات ارشد آمریکا که بر کار ساخت واکسن نظارت دارد اظهار داشت: کارکنان سلامت آمریکا و سایر سفارش کرده اند که اولین دوزهای واکسن کووید ۱۹ می تواند یک یا دو روز بعد از تایید رگولاتوری در ماه آینده تزریق شود.

وزیران گروه اوپک پلاس روزهای ۱۰ و ۱۱ آذر جهت بررسی گزینه تاخیر حداقل سه ماهه برنامه تسهیل محدودیت عرضه ۷.۷ میلیون بشکه در روز به میزان دو میلیون بشکه در روز دیدار خواهند کرد. قرار بود برنامه افزایش تولید از ژانویه به اجرا گذاشته شود.

اما طبق اعلام گروه نماینده تولیدکنندگان روسیه، شرکتهای نفتی کوچکتر روسیه با وجود توافق جهانی کاهش تولید قصد دارند سال جاری نفت بیشتری تولید کنند چونکه مدیریت تولید میادین جدید برای آنها دشوارتر است.

بر اساس گزارش رویترز، شرکتهای انرژی آمریکا هفته گذشته برای اولین بار در ۱۰ هفته اخیر شمار دکلهای حفاری نفت و گاز را کاهش دادند. ثبات قیمت نفت در حدود ۴۰ دلار در هر بشکه سبب شده است تولیدکنندگان از اواسط ژوئن به فعال کردن چاههای غیرفعال بپردازند.
1399/09/03
22:53:10
5.0 / 5
1471
تگهای خبر: انرژی , اوپك , تولید , حفاری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز