توافق اعضای اوپك برای تمدید سه ماهه محدودیت عرضه نفت

توافق اعضای اوپك برای تمدید سه ماهه محدودیت عرضه نفت خبرگزاری نفت و گاز: وزیر انرژی الجزایر اعلام كرد، اعضای اوپك در نشست رسمی روز دوشنبه درباره ضرورت تمدید محدودیت عرضه فعلی اوپك به مدت سه ماه از ژانویه به توافق رسیدند و برای متقاعد كردن همكارانشان در گروه اوپك پلاس بمنظور پشتیبانی از این اقدام تلاش خواهند كرد.به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، بر اساس گزارش خبرگزاری دولتی الجزایر، عبدالمجید عطار، وزیر انرژی الجزایر و رئیس دوره ای اوپک اعلام نمود در سطح اوپک اعضای گروه برای تمدید محدودیت عرضه ۷.۷ میلیون بشکه در روز تا اختتام مارس توافق دارند.

اوپک پلاس مقرر است توافق کاهش تولید را از ژانویه به میزان حدود دو میلیون بشکه در روز تسهیل کند. اما باتوجه به ضعیف شدن تقاضا تحت تاثیر موج دوم شیوع ویروس کرونا و قرنطینه در کشورهای مختلف، این گروه ادامه محدودیت عرضه فعلی ۷.۷ میلیون بشکه در روز معادل هشت درصد از تقاضای جهانی در ماههای نخست سال ۲۰۲۱ را بررسی نموده و این موضع مورد حمایت عربستان سعودی قرار گرفته است.

منابع آگاه در اوپک اظهار کرده بودند مشاوره های غیررسمی که روز یکشنبه انجام گرفت، موفق نبودند و این گروه افزایش تدریجی تولید از ژانویه را مورد بررسی قرار داده است.

یک منبع مطلع در این زمینه اظهار داشت: اوپک احیانا با ادامه محدودیت عرضه فعلی در سه ماهه نخست سال ۲۰۲۱ درصورت عدم موافقت کشورهای غیراوپک در نشست روز سه شنبه موافقت خواهدنمود.

دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین اعلام نمود اختلافات میان روسیه و اوپک به شدت اوایل سال ۲۰۲۰ که اختلاف نظرات به شکست مذاکرات اوپک پلاس و افزایش تولید نفت منجر گردید، نیست. اما پسکوف اظهار داشت: ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه برنامه ای برای تماس با سران عربستان سعودی قبل از نشست اوپک پلاس ندارد. این اقدام در گذشته به حل اختلافات موجود کمک کرده بود.

بر اساس گزارش رویترز، قیمت نفت با ۰.۵ درصد کاهش، به ۴۸ دلار در هر بشکه رسید و طبق پیش بینی دویچه بانک، در صورت عدم توافق تولیدکنندگان اوپک پلاس درباره تمدید محدودیت عرضه، قیمتها ممکنست حداکثر ۱۰ درصد سقوط کنند.

منبع:

1399/09/10
22:47:00
5.0 / 5
1498
تگهای خبر: انرژی , اوپك , تولید , مشاور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز