بایدن:

ایران می داند كه آمریكا همیشه گزینه بازگردانی تحریم ها را دارد

ایران می داند كه آمریكا همیشه گزینه بازگردانی تحریم ها را دارد خبرگزاری نفت و گاز: رئیس جمهور منتخب آمریكا در گفت وگویی به تشریح مواضعش درباره دیپلماسی آتی دولتش با ایران و خصوصاً در زمینه توافق هسته ای پرداخت.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از روزنامه نیویورک تایمز، جو بایدن، رئیس جمهور منتخب آمریکا در گفت وگویی با این روزنامه در پاسخ به این پرسش که آیا به دیدگاهش درباره توافق هسته ای ایران که قبل از این در یادداشتی در پایگاه اینترنتی شبکه سی. ان. ان منتشر نموده بود پایبند است یا نه، اظهار داشت: سخت خواهد بود اما بله.
او در یادداشتش نوشته بود که «اگر ایران به پایبندی جدی به به توافق هسته ای بازگردد، آمریکا بعنوان نقطه آغاز مذاکرات بعدی به این توافق بازخواهد گشت» و تحریم هایی را که در دولت دونالد ترامپ مقابل ایران اعمال شده بود، لغو کند.
بایدن در این گفت و گو اضافه کرد: ببینید، بحث زیادی درباره موشک های نقطه زن و طیف دیگری از چیزهایی وجود دارد که سبب ثبات زدایی منطقه می شوند اما واقعیت این است که بهترین راه برای رسیدن به کمی ثبات در منطقه کنار آمدن با این برنامه هسته ای[ایران] است.
او همین طور بیان کرد که اگر ایران به یک بمب هسته ای نائل شود فشار زیادی بر سعودی ها، ترکیه، مصر و دیگران اعمال می کند تا این که آنها هم خودشان بخواهند به سلاح هسته ای برسند و «آخرین چیز بدی که ما در این بخش از جهان می خواهیم، ایجاد توان و ظرفیت هسته ای است».
رئیس جمهور منتخب آمریکا افزود: با رایزنی متحدان و شرکایمان در مذاکرات و توافق های بعدی برای سخت تر و طولانی تر کردن محدودیت های هسته ای ایران همین طور مطرح کردن برنامه موشکی اش، مشارکت خواهیم کرد.
او اضافه کرد: آمریکا اگر ضرورت داشته باشد، همیشه گزینه بازگردانی سریع تحریم ها را دارد و ایران این را می داند.
بر اساس این گزارش، اظهارات بایدن به دنبال این مطرح می شود که دولت دونالد ترامپ رئیس جمهور فعلی آمریکا در سال 2018 با ناقص تلقی کردن توافق هسته ای که میان ایران و شش قدرت جهان همچون آمریکا انجام شده بود، خارج شد و تحریم های مختلفی را بر ایران اعمال کرد.1399/09/13
13:24:29
5.0 / 5
1179
تگهای خبر: اینترنت , تحریم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز