پاداش ۱۵ درصدی مشتركان خوش مصرف گاز اعمال می شود

پاداش ۱۵ درصدی مشتركان خوش مصرف گاز اعمال می شود به گزارش خبرگزاری نفت و گاز معاون اول رئیس جمهوری مصوبه هیئت دولت درباره تخفیف در گازبهای مشترکان خوش مصرف را برای اجرا ابلاغ نمود.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، متن این مصوبه که توسط اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهوری به وزارت نفت و سازمان برنامه و بودجه کشور ابلاغ گردیده، به شرح زیر است:
هیئت وزیران در جلسه پنجم آذرماه سال ۱۳۹۹ به پیشنهاد وزارت نفت و به استناد اصل ۱۳۸ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران تصویب کرد:
مشترکان گاز بخش خانگی که مصرف گاز آنها در دوره زمانی شانزدهم آبان ماه تا پانزدهم اسفند ماه هر سال نسبت به دوره مشابه سالهای ۱۳۹۶ و ۱۳۹۷ در میانگین دمای یکسان طول دوره صورتحساب بیشتر از ۱۰ درصد کاهش پیدا کند مشمول تخفیف پاداش صرفه جویی معادل ۱۵ درصد گازبهای صورتحساب دوره خواهند شد.
تبصره ۱: برای ساختمان هایی که تنها در سال ۱۳۹۸ دارای سابقه مصرف گاز طبیعی باشند مبنای مقایسه سال ۱۳۹۸ خواهد بود. مشترکان گاز طبیعی که از سال ۱۳۹۹ یا بعد از آن گازرسانی می شوند از سال پس از گازرسانی بر اساس مصرف گاز سال قبل مشمول این تصویب نامه خواهند شد.
تبصره ۲: دستورالعمل نحوه اعمال معادل سازی مصرف گاز بر مبنای دمای یکسان ظرف یک ماه از تاریخ ابلاغ این تصویب نامه توسط وزیر نفت ابلاغ می شود.
با هدف مدیریت تقاضا و بازدارندگی مصارف غیرضروری بخش خانگی در صورتیکه مصرف گاز مشترکان مورد اشاره در بازه زمانی مذکور در بند ۱ این تصویب نامه نسبت به میانگین مصرف آنها در دوره مشابه در سالهای ۱۳۹۶ و ۱۳۹۷ در میانگین دمای یکسان طول دوره صورتحساب بیشتر از ۱۵ درصد افزایش یابد، کل مصرف مشترک مشمول افزایش ۱۵ درصدی با رعایت بند ب ماده یک قانون هدفمند کردن یارانه ها (مصوب ۱۳۸۸) و اصلاحات بعدی آن خواهد شد.
در صورتیکه مصرف گاز ساختمان های اداری دستگاههای اجرایی مبحث ماده ۵ قانون مدیریت خدمات کشوری (مصوب ۱۳۸۶) در بازه زمانی مندرج در بند ۱ این تصویب نامه از ۸۰ درصد میانگین مصرف آنها در دوره مشابه در سالهای ۱۳۹۶ و ۱۳۹۷ در میانگین دمای یکسان طول دوره صورتحساب بیشتر شود، کل مصرف مشترک مشمول افزایش ۵۰ درصدی با رعایت بند ب ماده ۱ قانون هدفمندکردن یارانه ها و اصلاحات بعدی آن خواهد شد.
در صورتیکه مشترکان غیر خانگی گاز طبیعی با مصرف ۵۰۰۰ مترمکعب در ساعت و بالاتر با درخواست شرکت ملی گاز ایران در بازه زمانی مذکور در بند ۱ این تصویب نامه حداقل برای ۱۰ روز متوالی مصرف خویش را به میزان ۳۰ درصد کاهش دهند، متناسب با میزان کاهش مصرف گاز، مشمول تخفیف معادل ۵ درصد گازبهای صورتحساب دوره خواهند شد.
منابع حاصل از اجرای این تصویب نامه با رعایت قوانین و مقررات مربوط صرفا برای مدیریت تقاضا، کاهش هدررفت، بهینه سازی مصرف گاز و توسعه گازرسانی هزینه می شود.
مشترکان گاز طبیعی که از تسهیلات مصوبه شماره ۳۸۳۹۸۸ مورخ سوم دیماه سال ۱۳۹۴ شورای اقتصاد و اصلاحات بعدی آن در مورد بهینه سازی سامانه های گرمایشی/ موتورخانه بهره مند شوند مشمول مزایای تشویقی این تصویب نامه نخواهند شد.
در اجرای این تصویب نامه شرکت ملی گاز ایران/ شرکتهای گاز استانی موظف اند از راه درج در قبوض، پیامک و تعامل مستمر با مشترکان گاز، نسبت به اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به مصرف کنندگان اقدام نمایند.
مشترکان مصرف کننده خوراک پتروشیمی مشمول احکام این تصویب نامه به جز بند ۴، نمی شوند.1399/09/17
12:09:36
5.0 / 5
1204
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز