آغاز اصلاح سراسری روشنایی معابر در كشور

آغاز اصلاح سراسری روشنایی معابر در كشور خبرگزاری نفت و گاز: مدیرعامل شرکت توانیر از آغاز دومین عملیات سراسری بازسازی شبکه های توزیع برق کشور با محوریت اصلی اصلاح روشنایی معابر و با هدف کاهش مصرف سوخت در فصل سرد سال آگاهی داد.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، محمدحسن متولی زاده با بیان این خبر اظهار داشت: برمبنای برنامه ریزی صورت گرفته که از ماه گذشته شروع شده است، در پنجشنبه و جمعه آخر هر ماه، برنامه تعمیرات و بازسازی شبکه های توزیع برق در سراسر کشور به صورت همزمان انجام می شود.
متولی زاده با اشاره به اینکه در برنامه ماه گذشته شبکه های توزیع برق به طولی معادل فاصله تهران تا بندرعباس تعمیر و بازسازی شد، اشاره کرد: در این دوره از تعمیرات که پنجشنبه ۲۷ آذرماه آغاز می شود، پروسه اصلاح روشنایی معابر معابر اصلی شهرها و جاده های بین شهری آغاز خواهد شد.
مدیرعامل توانیر با اشاره به این که اصلاح روشنایی با چنین ظرفیتی معادل ایجاد یک نیروگاه مجازی به بزرگی ۵۰۰ مگاوات است، افزود: اصلاح روشنایی معابر که پروسه اجرائی آن به صورت سراسری در کشور شروع می شود، می تواند آثار خودرا در کوتاه مدت به صورت کاهش مصرف سوخت نیروگاه ها نمایان سازد.
بنا بر اعلام وزارت نیرو، او با اشاره به اینکه برمبنای برنامه ریزی صورت گرفته فازهای بعدی تعمیرات و بازسازی شبکه های توزیع برق کشور در پنجشنبه و جمعه آخر ماه های پیش رو ادامه خواهد یافت، درباب اهمیت اجرای این برنامه ها اظهار داشت: انجام این کار باتوجه به در پیش بودن زمستان و احتمال بروز بحران های طبیعی مانند بارش باران، برف، سیل و... بسیار با اهمیت می باشد و می تواند موجب افزایش پایداری شبکه بوسیله مقاوم سازی، کاهش مدت زمان رفع مشکلات و به مدار آمدن مجدد شبکه در زمان وقوع بحران شود.
بر اساس این گزارش، از این پس هموطنان در سراسر کشور می توانند مشکلات و خرابی شبکه های توزیع را بوسیله "اپلکیشین برق من" یا شماره ۱۲۱ اعلام کنند.
منبع:

1399/09/25
12:33:16
5.0 / 5
1228
تگهای خبر: برق , تعمیر , سوخت , عملیات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز