حمایت دیپلمات صهیونیستی از تقلاهای بیهوده آلمان برای بسط برجام به موضوعات دیگر

حمایت دیپلمات صهیونیستی از تقلاهای بیهوده آلمان برای بسط برجام به موضوعات دیگر خبرگزاری نفت و گاز: سفیر رژیم صهیونیستی در آلمان در اظهاراتی اظهار داشت که این رژیم از کوشش های برلین برای بسط توافق هسته ای به محدودیت های بیشتر برای ایران حمایت می کند.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، جرمی ایساخاروف سفیر رژیم صهیونیستی در برلین در گفت و گو با خبرگزاری فرانسه اظهار داشت که این رژیم از تلاش آلمان برای توسعه توافق هسته ای با ایران به یک توافق امنیتی در دوران ریاست جمهوری جو بایدن (رئیس جمهور منتخب آمریکا) استقبال می کند.
به نوشته روزنامه تایمز آو اسرائیل، ایشان سپس درخواست اخیر وزیر امورخارجه آلمان را برای ارزیابی مجدد توافق هسته ای 2015 و گسترش محدودیت های آن به موضوع موشک های بالستیک و سیاست های منطقه ای ایران، "گامی در راه درست" خواند.
هایکو ماس وزیر امورخارجه آلمان اخیرا در گفت و گو با نشریه اشپیگل اشاره کرد که توافق هسته ای کنونی باتوجه به خروج یک جانبه رئیس جمهور ترامپ و کاهش تعهدات هسته ای ایران نیازمند یک ارزیابی است.
سفیر رژیم صهیونیستی در ادامه با تاکید بر سیاست ایران هراسی در خصوص اقدامات ثبات زدای ایران در منطقه خواهان افزودن موضوع سیاست های منطقه ای جمهوری اسلامی به توافق هسته ای تکمیلی با ایران شد و اظهار داشت: من فکر می کنم مردم باید متوجه شوند که نمی توان فقط زمان را به 2015 بازگرداند.
ایشان سپس خیال پردازی های خود به توسعه برنامه موشکی دفاعی ایران اشاره نمود و اظهار داشت که این مسئله نیز باید در مذاکرات جدید با ایران گنجانده شود.
به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، این در حالیست که مقامات کشورمان بارها در پاسخ به این گزافه گویی ها درباره توافق هسته ای تاکید کرده اند که برجام یک سند قطعی بوده و قابل مذاکره مجدد نیست.
حسن روحانی رئیس جمهوری ایران گفته است که در صورت بازگشت آمریکا به برجام و برداشته شدن تمامی تحریم ها مقابل ایران، جمهوری اسلامی نیز به اجرای کامل تعهداتش بازمی گردد.
ایران طبق مفاد توافق هسته ای، در واکنش به اقدام آمریکا در نقض تعهداتش ذیل برجام و خروج یک جانبه از این توافق که اعمال تحریم ها مقابل کشورمان را به دنبال داشت به صورت گام به گام اجذای تعهداتش هسته ای خودرا کاهش داده است.
منبع:

1399/10/06
19:49:50
5.0 / 5
1111
تگهای خبر: ارزیابی , تحریم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز