واكنش وزیر كشور به خاموشی های برق در چند استان و پیشنهاد تعطیلی تهران

واكنش وزیر كشور به خاموشی های برق در چند استان و پیشنهاد تعطیلی تهران به گزارش خبرگزاری نفت و گاز وزیر کشور با تکیه بر ضرورت مدیریت مصرف انرژی، تصریح کرد: مبحث خاموشی برق در چندین استان به صورت موردی اتفاق افتاده است اما اگر ملاحظه نشود احتمال خاموشی برق زیاد است.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، عبدالرضا رحمانی فضلی در جلسه مدیریت مصرف سوخت زمستانی کشور، اظهار داشت: هم اکنون با سه مبحث مواجه هستیم فقط مبحث هوای پاک نیست. شرایط اجتماعی ما شرایط ویژه ای است شرایط اقتصادی، کرونا و تهدیداتی که مرتب صورت می گیرد در مردم استرس و نگرانی به وجود می آورد.
وی در تشریح سه موضوعی که کشور با آن مواجه می باشد، اظهار داشت: نخست بحث آلودگی هوا است که مردم کلانشهرها نگران آن هستند چون که شاخص ها بالاست و سبب نگرانی های بسیاری در میان مردم خواهد شد، دومین موضوع، بحث خاموشی هاست اگر در بحث مصرف برق ملاحظه نشود احتمال افزایش خاموشی ها وجود دارد.
وی اضافه کرد: اگر سوخت مازوت مورد نیاز تأمین نشود احتمال خاموشی وجود دارد و خاموشی ناخواسته رخ می دهد، این خاموشی می تواند حوادث بسیاری بوجود آورد. سومین مورد هم کسری سوختی است که مردم باید از آن در نیروگاه ها و منازل استفاده کنند.
به گفته رحمانی فضلی، سقف تولید گاز و گازوئیل ما کاملا مشخص است و با افزایش مصرف ما با این کاهش مواجه هستیم. هدف این جلسه هم پیداکردن راهکارهای حل این سه مساله است. همه دوستان به اعداد و ارقام و آمارها اشاره کردند، همه ما باید تلاش نماییم که مصرف را در کوتاه مدت کاهش دهیم. حالا مصرف خانگی رقم بزرگی را به خود اختصاص داده و لازم است تا مصرف خانگی مدیریت و کنترل شود. البته منظور از کاهش مصرف این نیست که به مردم سخت بگذرد بلکه مبحث مورد نظر ما مدیریت مصرف سوخت است.
رحمانی فضلی اشاره کرد: استانداران بر مبنای قانون پاک، مصرف سوخت در استان های خویش را همچون در بخش خانگی و صنعتی، مدیریت کنند. مبحث خاموشی برق در چندین استان به صورت موردی اتفاق افتاده است، که اگر ملاحظه نشود احتمال خاموشی برق زیاد است.
وزیر کشور در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به آلودگی هوا اظهار داشت: باید ممنوعیت تردد کامیون و خودرو های فاقد معاینه فنی اجرا شود. باید بین اینکه، فعالیت نیروگاه مختل و گرفتار خاموشی شویم و اینکه شاخصهای محیط زیست در حد استاندارد رعایت شود، این مورد را مدیریت نماییم. استانداران باید روش های مختلف صرفه جویی را به صورت شیوه نامه های مدون، اجرا و نظارت کنند تا بتوانیم با کمترین هزینه، از زمستان عبور نماییم.
وزیر کشور درباره درخواست استانداری تهران برای تعطیلی پایتخت اظهار داشت: تصمیم گیری در این خصوص به عهده کارگروهی است که قانون هوای پاک مشخص می کند و آنها متناسب با شاخص ها باید این کار را انجام دهند. تهران تقریباً تعطیل می باشد. مدارس، دانشگاه ها و مراکز آموزشی تعطیل هستند و ادارات با یک سوم نیروها فعال می باشند ضمن اینکه مشخص نیست ما تا چه تاریخی ثبات و پایداری هوا خواهیم داشت.
منبع:

1399/10/15
01:10:38
0.0 / 5
1145
تگهای خبر: آموزش , استاندارد , انرژی , برق
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز