اولیانوف:

مبادرت به غنی سازی ۲۰ درصدی توسط ایران قابل پیشبینی بود

مبادرت به غنی سازی ۲۰ درصدی توسط ایران قابل پیشبینی بود به گزارش خبرگزاری نفت و گاز نماینده روسیه در سازمان های بین المللی در وین به آغاز غنی سازی ۲۰ درصدی در ایران واکنش نشان داده و آنرا قابل پیشبینی تلقی نمود.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، میخائیل اولیانوف نماینده روسیه در سازمان های بین المللی در صفحه توییترش نوشت: ایران اعلام نمود که غنی سازی اورانیوم تا ۲۰ درصد را از سر می گیرد. این یک خبر فوری نیست. این اقدام با عنایت به قانون تصویب شده در پارلمان ایران، قابل پیشبینی بود. نکته اصلی این است که این اقدام در قالب نرمال سازی ممکن وضعیت پیرامون برجام(توافق هسته ای) بازگشت پذیر است.
اظهارات اولیانوف به دنبال این مطرح می شود که علی ربیعی سخنگوی دولت امروز اظهار داشت: اعتبار آئین نامه اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها تأمین و فرایند تولید اورانیوم با غنای ۲۰ درصد شروع شده است.
ربیعی از دستور رئیس جمهور برای تأمین اعتبار این قانون اطلاع داد و اظهار داشت: در هفته گذشته هم رئیس جمهور در نامه ای به جناب آقای جهانگیری معاون اول رئیس جمهور در مورد تأمین بودجه بخشی از این قانون در سال ۱۳۹۹ دستور لازم را داده است.
ربیعی اضافه کرد: همینطور رئیس جمهور در ایام گذشته دستور اجرای قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها را صادر و از ساعاتی پیش فرایند تزریق گاز آغاز شد و تا ساعاتی دیگر نخستین محصول اورانیوم غنی شده UF۶ به دست خواهد آمد.
ربیعی خاطرنشان کرد: کلیه این فرایند بعد از انجام اقدامات اولیه از قبیل اطلاع رسانی به آژانس بین المللی انرژی اتمی و تحویل پرسشنامه طراحی بر اساس تعهدات پادمانی کشور صورت گرفته است.
سخنگوی دولت تصریح کرد: مواضع دولت در مورد این قانون به صراحت اعلام شده است. با این وجود دولت خویش را ملزم به اجرای قانون می داند.1399/10/16
11:47:31
0.0 / 5
1163
تگهای خبر: انرژی , تحریم , تولید , گاز
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز