با اعتبار ۱.۲ میلیارد دلاری

قراردادهای مرحله سوم طرح نگهداشت و افزایش تولید نفت به امضا رسید

قراردادهای مرحله سوم طرح نگهداشت و افزایش تولید نفت به امضا رسید خبرگزاری نفت و گاز: قراردادهای مرحله سوم طرح نگهداشت و افزایش تولید نفت به ارزش 1.2 میلیارد دلار با شرکت های ایرانی به امضا رسید.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، این پروژه در حوزه عملیاتی شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب (شامل میدان های بینک، سولابدر، لالی بنگستان، گچساران ۳ و۴، گلخاری، بی بی حکیمه و اهواز ۲، ۳ و ۵ در استان های بوشهر، فارس، خوزستان، کهگیلویه و بویر احمد) و شرکت نفت فلات قاره ایران (شامل میدان رشادت در حوزه دریایی استان هرمزگان در خلیج فارس) قرار دارند.

شرکت ملی نفت ایران در بهمن ماه سال ۱۳۹۷ در اولین مرحله واگذاری این پروژه ها مبادرت به تهیه و انتشار اسناد و برگزاری مناقصات ۱۰ پروژه از مجموعه پروژه های این طرح کرد که منجر به انعقاد ۱۰ قرارداد مهندسی، تامین کالا و تجهیزات، ساختمان و نصب و اجرای حفاری (EPC-EPD) به ارزش حدود ۸۰۰ میلیون دلار شد.

در سال ۱۳۹۸ نیز به موازات اجرای پروژه های اولین مرحله طرح، برگزاری مناقصات ۱۳ پروژه مرحله دوم به ارزش قراردادی قریب به ۱.۷ میلیارد دلار در اولویت کاری شرکت ملی نفت ایران قرار گرفت که با اتمام پروسه مناقصات مربوطه و مشخص شدن برندگان آنها، در مرداد ماه سال ۱۳۹۹ به پیمانکاران منتخب واگذار شد که الان بعد از طی فازهای مهندسی و خرید کالا به تدریج وارد مراحل اجرائی می شوند. از انتهای سال ۱۳۹۸ تا نیمه سال ۱۳۹۹ نیز برگزاری مناقصات و تعیین پیمانکاران مربوط به ۸ پروژه مرحله سوم طرح در دستور کار قرار گرفت.

طرح نگهداشت و افزایش تولید، مشتمل بر ۳۳ پروژه است که ۲۹ پروژه در بخش خشکی و ۴ پروژه فراساحلی است. مجموع هزینه های سرمایه گذاری پیش بینی شده در این طرح معادل ۶.۲ میلیارد دلار بوده که با احتساب هزینه های تامین مالی و ارقام بازپرداخت در تعهد دولت به ۷.۲ میلیارد دلار بالغ خواهد شد. پروژه های این طرح در محدوده جغرافیایی ۷ استان کرمانشاه، ایلام، خوزستان، کهگیلویه و بویر احمد، بوشهر، فارس و هرمزگان اجرا می شوند که پیش بینی می شود با اجرای آنها تولید نفت خام کشور بطور متوسط بیش از ۲۸۰ هزار بشکه در روز افزایش یابد.
منبع:

1399/10/22
17:38:30
0.0 / 5
1085
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳

لینک دوستان خبرگزاری نفت و گاز
خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز