برگزاری نشست تبیین دعوای حقوقی خانواده های شهدای هسته ای مقابل آمریكا

برگزاری نشست تبیین دعوای حقوقی خانواده های شهدای هسته ای مقابل آمریكا خبرگزاری نفت و گاز: نشست خبری تبیین دعوای حقوقی خانواده های شهدای دانشمندان هسته ای مقابل دولت آمریکا به سبب پشتیبانی از اقدامات تروریستی رژیم اشغالگر قدس اجرا شد.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، در این جلسه خبری افضلی نیکو وکیل این پرونده و همسر و فرزند شهید رضایی نژاد و همسران شهید علیمحمدی و شهریاری حضور داشتند.
افضلی نیکو هم در این جلسه مراحل تهیه این پرونده و شکایت انجام شده را تشریح کرد. دادخواست در چهارصد صفحه اصلی و پانصد صفحه ضمیمه تهیه شده است. این پرونده ۳۲ خوانده آمریکایی و ۱۱ خواستار دارد. این شکایت در محاکم بین الملل دادگستری تهران انتخاب شده است
کرمی همسر شهید علیمحمدی با اشاره به اینکه از ۲۲ دیماه ۱۳۸۸ که مسعود به شهادت رسید، آرزویم این بود که این پیگیری حقوقی آغاز شود ولی من تنها بودم. خدا را شکر هم اکنون همه خانواده شهدای هسته ای این تصمیم را گرفتند و ما هم هر نوع کمی که از دستمان بربیاد انحام می دهیم.
در ادامه قاسمی همسر شهریاری اظهار نمود: مقارن شدن این نشست رسانه ای با سالگرد شهادت شهید علیمحمدی را باید به فال نیک گرفت. این اقدام باید سال ها قبل انجام می شد. من خودم خیلی به این فضاهای بین المللی اعتماد ندارم و فکر نمی کنم نتیجه نهایی به این زودی حاصل شود ولی کوشش برای پیگیری این پرونده را وظیفه خود می دانم. اعتقاد من این است که جهادی و ضربتی باید کار شود. سرمان را بلند بگیریم با استاندارهای خودشان غرامت را حساب نماییم.
وی افزود: یک صدا و یک تنه نباید جلو رفت بلکه باید تلاش شود که افکار حقوقی دولت های دوست و همراه و آنها که دشمن نیستند، آماده سازی شود. تعاملات و گفت و گوهایی با کشورهایی مانند چین و روسیه صورت گیرد تا اگر مقرر است این پرونده در صحنه بین المللی دنبال شود، ایران تک صدا نباشد.
پیرانی همسر شهید رضایی نژاد هم تصریح کرد: از آغاز ترورها بعنوان یک خسارت دیده و قربانی ترور خواستار پیگری بودیم و بارها در جلساتی در خارج و داخل کشور در این حوزه حضور داشته ام. خوشبختانه حالا همصدایی بین خانواده هسته ای پیش آمده است. پیگیری این پرونده از جانب ما بعنوان قربانی ترور مطالبه و حق طبیعی ماست و جامعه بین الملل هم باید پاسخگو باشد.
وی افزود: این پرونده به صوت شخصی مطرح گردیده است و این را حقی برای خودمان می دانیم اما از حاکمیت و دولت هم مطالبه داریم این پرونده را دنبال کند.

منبع:

1399/10/27
18:47:23
0.0 / 5
966
تگهای خبر: حقوق
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز