انتقال سند تالاب انزلی به وزارت نیرو اشكال حقوقی دارد

انتقال سند تالاب انزلی به وزارت نیرو اشكال حقوقی دارد به گزارش خبرگزاری نفت و گاز مدیرکل دفتر حفاظت و احیای تالاب ها سازمان حفاظت محیط زیست اظهار داشت: انتقال سند تالاب انزلی به اسم وزارت نیرو دو اشکال حقوقی مهم دارد و بعید می دانم چنین اتفاقی رخ داده باشد.به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، مسعود باقرزاده کریمی امروز در مراسم گرامیداشت روز جهانی تالاب ها و پنجاهمین سال انعقاد کنوانسیون رامسر، در پاسخ به پرسش ایسنا درباره انتقال سند تالاب انزلی به نام وزارت نیرو اظهار نمود: در قوانین ما اشاره شده است که تعیین حریم بستر و حد بستر هر منبع آبی با وزارت نیرو البته با نظارت و همکاری سازمان حفاظت محیط زیست است. اینکه گفته می شود سند تالاب انزلی به وزارت نیرو منتقل می شود دو اشکال حقوقی دارد.

وی افزود: در قانون حفاظت و بهسازی محیط زیست و قانون حفاظت از تالاب ها به صراحت گفته شده است که مسئول مدیریت و تعیین خسارت های وارده به تالاب ها سازمان حفاظت محیط زیست است. از سویی دیگر تالاب ها نوعی زیستگاه هستند و نمی توان مدیریت آنرا به وزارت نیرو واگذار است. این کار مانند آنست که قسمتی از جنگل های هیرکانی به وزارت نیرو واگذار شود.
موضوع حذف لوگوی رامسر برداشت شخصی است!
باقرزاده کریمی در پاسخ به پرسش دیگر ایسنا در خصوص اینکه آیا سازمان حفاظت محیط زیست موضوع حذف لوگوی رامسر از پوستر بین المللی امسال را پیگیری کرده است یا خیر؟ توضیح داد: این لوگو از سایت اینترنتی این کنوانسیون و سخنرانی رسمی رئیس این کنواسیون حذف نشده است. بنظر می رسد که موضوع حذف لوگوی رامسر برداشت شخصی بوده است و موضوعیتی ندارد. سال ۱۳۸۰ نیز حواشی حدودا مشابهی برای کنوانسیون رامسر صورت گرفت که ما پیگیری کردیم.
مدیرکل دفتر حفاظت و احیای تالاب ها سازمان حفاظت محیط زیست افزود: حذف لوگو از پوستر را نمی توان به لحاظ حقوقی پیگیری کرد.

باقرزاده کریمی در ادامه صحبت های خود با اشاره به وضعیت تالاب انزلی و میانکاله اشاره کرد: بعضی تالاب ها همچون این دو تالاب، چالشی هستند. ستاد ملی تالاب ها حدود پنج سال پیگیر تالاب میانکاله بود که در نهایت تابستان امسال برنامه جامع تالاب میانکاله و پروژه های اولویت دار آنها تصویب گردید.
انجام لایروبی برای تسهیل تبادل جریان آب بین خلیج گرگان و دریای خزر
وی در آخر اظهار داشت: بر این اساس قرار شد که ارتباط خلیج گرگان و دریای خزر با لایروبی تسهیل شود. تسهیل ارتباط بین خلیج گرگان و دریای خزر تبادل جریان آب را بیشتر خواهدنمود. به عقیده کارشناسان عدم تبادل جریان آب سبب فرایندهای شیمیایی و مرگ پرندگان می شود.
منبع:

1399/11/14
22:53:35
0.0 / 5
1207
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز