پاسخ نمایندگی ایران در سازمان ملل به اظهارات وزیر خارجه آمریكا

پاسخ نمایندگی ایران در سازمان ملل به اظهارات وزیر خارجه آمریكا معاون مطبوعاتی هیأت نمایندگی ایران در سازمان ملل در واکنش به اظهارات وزیر امور خارجه آمریکا درباره پایبندی ایران به توافق هسته ای، گفت که، ارزیابی پایبندی ایران به توافق، بر عهده آمریکا نیست و این آمریکا است که با تخطی از توافق، دیگر عضوی از آن نیست.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از شبکه ان. بی. سی، علیرضا میریوسفی معاون مطبوعاتی هیأت نمایندگی ایران در سازمان ملل، در واکنش به اظهارات آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه آمریکا در خصوص این که، اگر ایران به پایبندی به توافق هسته ای بازگردد، آمریکا نیز به توافق بازخواهد گشت، در ایمیلی به ان. بی. سی اظهار داشت: ایران هنوز یک عضو برجام(توافق هسته ای) است اما آمریکا نیست. ارزیابی این که ایران - که گفته ایم می توانیم اقدامات چاره جویانه را فورا به حالت قبل بازگردانیم - تعهداتش را اجرائی کرده است یا نه، به آمریکا ارتباطی ندارد.
میریوسفی همین طور گفت که، مسائل دیگر، غیر از برنامه هسته ای ایران قسمتی از مذاکراتی نبودند که به توافق هسته ای در سال ۲۰۱۵ منتهی شد و در نتیجه، «نمی توان درباره برنامه دفاعی موشکی ما مذاکره کرد».
او درباره شهروندان آمریکایی زندانی در ایران، اظهار داشت که ایران پیشنهاد داده است درباره تبادل آمریکاییان زندانی در ایران و ایرانیان زندانی در آمریکا، مذاکره شود.
بر طبق این گزارش، اظهارات میریوسفی به دنبال این مطرح می شود که بلینکن در گفت و گو با ان. بی. سی که، آمریکا خواهان بازگشت به پایبندی با توافق هسته ای ایران است به شرط این که ایران نیز همین کار را کند و سپس کشورش با متحدان آمریکا و شرکایش درباره «توافقی طولانی مدت تر و قوی تر» که دربر گیرنده دیگر مسائل باشد، همکاری خواهدنمود.

او درباره این که آیا آزادی شهروندان آمریکایی زندانی در ایران که قسمتی از مذاکرات برجام نبود، شرطی قطعی برای توافق هسته ای گسترده تر خواهد بود یا نه؟، توضیح داد: فارغ از هر توافقی، آن شهروندان آمریکایی باید آزاد شوند. ما بر اطمینان حاصل کردن از این که آنها به طریقی به خانه بازمی گردند، متمرکز خواهیم شد.1399/11/18
21:28:01
0.0 / 5
1110
تگهای خبر: ارزیابی , نمایندگی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز