ایران نامه توقف اجرای اقدامات داوطلبانه خودرا به مدیركل آژانس تحویل داد

ایران نامه توقف اجرای اقدامات داوطلبانه خودرا به مدیركل آژانس تحویل داد سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان های بین المللی در وین، اعلام نمود نامه توقف اجرای اقدامات داوطلبانه ایران تحت برجام از تاریخ 23 فوریه 2021 برابر با 5 اسفندماه، عصر روز دوشنبه تحویل مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی شد.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، کاظم غریب آبادی اضافه کرد: این اقدام در اجرای قانون مصوب مجلس شورای اسلامی برای لغو تحریمها و صیانت از منافع ملت ایران و در امتداد حقوق مصرح جمهوری اسلامی ایران تحت بندهای ۲۶ و ۳۶ برجام و به سبب عدم پایبندی طرف های مقابل به تعهدات خود در جهت رفع تحریم های غیرقانونی، صورت گرفته است.
نماینده دائم کشورمان اشاره کرد: در این نامه از آژانس خواستیم تا در اسرع وقت اقدامات لازم را برای اجرای درخواست های ایران جهت توقف اقدامات مختلف داوطلبانه، شامل اجرای پروتکل الحاقی، به عمل آورد.
وی ادامه داد: از این پس، همکاریهای ایران و آژانس فقط برمبنای تعهدات پادمانی ادامه خواهد یافت تا زمانی که با لغو تحریمها به صورت عملی و ملموس، زمینه برای بازگشت ایران به اجرای دوباره این اقدامات فراهم شود.1399/11/28
14:51:03
0.0 / 5
676
تگهای خبر: انرژی , تحریم , حقوق
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز