مدیرعامل شركت گاز مطرح كرد:

واگذاری ۱۸۸۰ انشعاب مجانی گاز به مددجویان لرستان

واگذاری ۱۸۸۰ انشعاب مجانی گاز به مددجویان لرستان خبرگزاری نفت و گاز: لرستان مدیرعامل شرکت گاز لرستان اظهار داشت: از آغاز سالجاری تابحال ۱۹ هزار مشترک جدید به مشترکین ما اضافه شده اند که از این تعداد ۱۸۸۰ انشعاب به صورت مجانی به مددجویان زیر پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی واگذار شده است.


کرم گودرزی در گفتگو با ایسنا ضمن اشاره به این که ما دومین دارنده منابع گاز طبیعی در دنیا هستیم اما به این مفهوم نیست که هرگونه دوست داشته باشیم می توانیم مصرف نماییم، اظهار نمود: نه فرهنگ و نه آموزه های دینی ما هیچوقت پُرمصرفی و بدمصرفی را سفارش نکرده اند بلکه از امر هم نهی شده ایم.
وی افزود: ما باید درست مصرف نماییم که نتیجه آن افزایش رشد اقتصادی و توسعه زیرساخت های اقتصادی می باشد.
گودرزی ضمن اشاره به این که ما باید کاری نماییم که مصرف گاز در بخش خانگی به حداقل برسد، اضافه کرد: اگر ما درست و بهینه مصرف نماییم آن گازی را که می توانیم در زیرساخت های اقتصادی استفاده نماییم در منازل به صورت غیر علمی نمی سوزانیم.
مدیرعامل شرکت گاز لرستان ضمن اشاره به این که شرکت ملی گاز در جهت اجرای این هدف و اصلاح الگوی مصرف سال جاری طرح های خوبی را عرضه کرده است، اظهار داشت: یکی از این طرح ها، طرح ملی بهینه سازی موتورخانه ها بود که این امر با سه کار انجام می شود که هزینه های آنرا شرکت ملی گاز به صورت کامل پرداخت می کند.
وی ادامه داد: در این طرح صنف شوفاژکاران با تنظیم مشعل، نصب رسوب گیر و تأمین عایق های پوششی به سادگی می توانند مصرف گاز موتورخانه را کم کنند که در این صورت در مصرف گاز خود مشترک صرفه جویی ایجاد می شود.
گودرزی بیان نمود: طرح دیگر در جهت فرمایشان مقام معظم رهبری در خصوص کمک به اقشار کم درآمد جامعه است که مصوبه ابلاغ گردیده به این صورت است که مشترکینی که کمتر از ۲۰۰ متر مکعب در ماه گاز مصرف می کنند گازبهای آنها مجانی است.
مدیرعامل شرکت گاز لرستان افزود: مشترکینی هستند که بیشتر از ۲۰۰ مترمکعب در ماه گاز مصرف می کنند که چنانچه نسبت به سالهای ۹۶ و ۹۷ بتوانند مصرف خویش را ۱۰ درصد کاهش دهند برای آنها ۱۵ درصد تخفیف لحاظ می شود.
وی خاطرنشان کرد: مشترکینی هم هستند که این سقف را رعایت نمی کنند و نسبت به مدت مشابه سالهای ۹۶ و ۹۷ مصرف بیشتی دارند که به ازای ۱۰ درصد افزایش مصرف ما ۱۵ درصد جریمه برای آنها لحاظ می نماییم و این رقم تصادعی است.
گودرزی تاکید کرد: اگر اصلاح الگوی مصرف از سوی مشترکین رعایت شود نه تنها گازبهای آنها افزایش نمی یابد بلکه با تخفیفاتی که داریم شاهد کاهش گازبهایشان خواهند بود.
مدیرعامل شرکت گاز لرستان اظهار داشت: از آغاز سالجاری تابحال ۱۹ هزار مشترک جدید به مشترکین ما اضافه شده اند که از این تعداد ۱۸۸۰ انشعاب به صورت مجانی به مددجویان زیر پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی واگذار شده است.
منبع:

1399/12/17
23:40:19
0.0 / 5
1110
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز