رویترز مدعی شد:

گزارش آژانس از شروع غنی سازی با نوع دوم سانتریفیوژهای پیشرفته در نطنز

گزارش آژانس از شروع غنی سازی با نوع دوم سانتریفیوژهای پیشرفته در نطنز خبرگزاری نفت و گاز: خبرگزاری رویترز مدعی شدآژانس بین المللی انرژی اتمی در تازه ترین گزارش خود تاکید کرده است که ایران غنی سازی در نوع دوم سانتریفیوژهای پیشرفته یعنی سانتریفیوژهای IR-4 را در نطنز آغاز نموده است.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، خبرگزاری رویترز ادعا نمود آژانس بین المللی انرژی اتمی در گزارشی که رویترز نیز آنرا رویت کرده است، بیان کرد که ایران غنی سازی اورانیوم را با با نوع دوم سانتریفیوژهای پیشرفته یعنی سانتریفیوژهای IR-۴ در تاسیسات زیر زمینی نطنز آغاز نموده است.
رویترز ادعا نمود آژانس در این گزارش که روز دوشنبه به کشورهای عضو نوشته، آورده است که «در ۱۵ مارس ۲۰۲۱، آژانس راستی آزمایی کرد که ایران گازدهی به زنجیره ۱۷۴ تایی سانتریفیوژ IR-۴ را که قبل از این در تاسیسات غنی سازی فردو نصب شده بودند، با گاز طبیعی UF۶ (اورانیوم هگزافلورید) آغاز نموده است.
این خبرگزاری همین طور به بخش دیگری از گزارش آژانس پرداخته و نوشت: ایران اعلام نموده است که حالا برنامه دارد زنجیره دوم سانتریفیوژهای IR-۴ را در تاسیسات فردو نصب کند اما نصب این زنجیره هنوز شروع نشده است.
رویترز علاوه بر این بخش دیگری از گزارشی را که مدعیست آنرا رویت کرده، آورده و نوشت: بطور خلاصه، ایران تا ۱۵ مارس ۲۰۲۱ از ۵۰۶۰ سانتریفیوژ IR-۱ استفاده می کرد که در ۳۰ زنجیره نصب شده بودند، ۵۲۲ سانتریفیوژ IR-۲m در سه زنجیره و ۱۷۴ سانتریفیوژ IR-۴ در یک زنجیره نصب شده بودند تا گاز طبیعی UF۶ را تا ۵ درصد U-۲۳۵ در تاسیسات فردو غنی سازی کنند.
این خبرگزاری اضافه کرد: ایران در حال غنی سازی تا ۲۰ درصد در تاسیسات فردو است.
منبع:

1400/01/06
00:02:45
5.0 / 5
753
تگهای خبر: انرژی , گاز , گاز طبیعی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز