وزیر نیرو:

زلزله در كشور ما مهم تر از كم آبی است

زلزله در كشور ما مهم تر از كم آبی است خبرگزاری نفت و گاز: وزیر نیرو با اشاره به اینكه درباره منابع تجدید ناپذیر وضع خوبی نداریم، اظهار داشت: در واقع ما بد مصرف هستیم بخصوص در حوزه آب كه در مورد نحوه استفاده از این منبع تجدیدناپذیر شركت و اداره در مقیاس خود و وزارتخانه هم در مقیاس خود باید فكر كند.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، رضا اردكانیان امروز پنجم دیماه در نشستی صمیمانه با مدیران شركت های آب و فاضلاب و برق استان كرمان اظهار داشت: پایدار كردن توسعه در استان هایی نظیركرمان مستلزم كاهش هزینه های كار است.
اردكانیان با اشاره به اینكه هماهنگ عمل كردن و رعایت اصول حاكم بین وزارت نیرو با مدیران استانی و نمایندگان مجلس اولویت دارد، اضافه كرد: با عنایت به شرایطی كه اكنون در كشور با آن مواجه هستیم، نیاز به ارتباطات حضوری و صرف وقت برای رفت وآمد بین وزارتخانه و شركت های مربوطه نیست و روش های جدیدتر و سریع تری برای ارتباط وجود دارد.
وی ادامه داد: ما منابع تجدید پذیر انسانی و تجدیدناپذیر آب و برق را داریم كه باید از هر دو مراقبت شود كه منبع تجدید پذیر نیروی انسانی باید به درستی استفاده گردد.
اردكانیان با اشاره به اینكه با همه محدودیت ها باید منابعی را صرف آموزش و كادرسازی نماییم و ما از این لحاظ غنی هستیم، ادامه داد: كشوری با این درصد نیروی جوان نباید دغدغه داشته باشد، چون كه كشورهای دیگر اغلب دنبال واردات نیرو هستند و به طور مثال كشور صنعتی در غرب اروپا در حال مرگ هستند صرفاً به این دلیل كه نیروی انسانی ندارند.
وزیر نیرو در ادامه با اشاره به اینكه درباره منابع تجدید ناپذیر وضع خوبی نداریم، اظهار داشت: در واقع ما بد مصرف هستیم بخصوص در حوزه آب كه در مورد نحوه استفاده از این منبع تجدیدناپذیر شركت و اداره در مقیاس خود و وزارتخانه هم در مقیاس خود باید فكر كند.
اردكانیان همینطور خاطرنشان كرد: هرچه از وقت بیشتر استفاده نماییم مجال بیشتری برای چاره اندیشی داریم سفارش می كنم كمتر وقت خویش را در رفت وآمدها، بگذارید.
وی اظهار نمود: در سطح كلان باید وزارت نیروو شركت های تابعه دنبال مدیریت تقاضا وتنوع بخشی به منابع مالی برود كه در این بخش كرمان جزو تجربه های موفق كشور است.
وزیرنیرو با اشاره به اینكه باید از این فضا و امكانات استفاده بهینه كرد، اضافه كرد: باید دنبال فرصت های جدید و روش های بهینه برای كارخود باشید و وقت خویش را صرف نوشتن مكررات و مكاتبات نكنید.
اردكانیان تصریح كرد: همه مدیران باید هزینه ها را مدیریت كرده وبا كاهش هزینه ها وكم كردن هزینه فكر جدی برای ادامه كار كرد.
وی بحث زلزله را مهم تر از كم آبی ذكر كرد وگفت: مسئله زلزله در كشور ما مهم تر از كم آبی است شاید كم آبی را با مدیریت مصرف و استفاده بهینه تامین نماییم اما زلزله بحث ماندگاری است، زیرا كشور ما روی گسل بنا شده است.
اردكانیان اضافه كرد: علاوه برامداد وكمك به دستگاه های امدادی باید مستقلاً این مورد كار نماییم و با ایمن سازی تاسیسات و آمادگی برای شرایط خاص و اضطراری آماده شویم.
وی خاطرنشان كرد: این كار مستلزم خیلی بیشتر ازآماده كردن تانكر وآب بسته بندی برای شرایط زلزله است، از هم اكنون آیتم هزینه ای در برنامه هایمان بگنجانیم، تاسیسات وسازه های ما باید ایمن باشند.
وزیر نیرو در انتها تصریح كرد: آب و برق دو عنصر اساسی هستند پس نباید خدای ناكرده جز دستگاه هایی باشیم كه صدمه جدی از زلزله های احتمالی رخ داده می بینیم.1396/10/05
19:19:51
5.0 / 5
5134
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز