نگرانی ریاض از تحولات هسته ای ایران

نگرانی ریاض از تحولات هسته ای ایران به گزارش خبرگزاری نفت و گاز وزارت خارجه عربستان نسبت به افزایش سطح غنی سازی اورانیوم در ایران ابراز نگرانی کرد.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از خبرگزاری رسمی عربستان(واس)، وزارت خارجه عربستان سعودی در اطلاعیه ای اعلام نمود که این کشور با نگرانی تحولات کنونی برنامه هسته ای ایران که آخرین آنها افزایش سطح غنی سازی اورانیوم به ۶۰ درصد است را دنبال می کند و ادعا کرد: این امر را نمی توان جهت استفاده در موارد مسالمت آمیز به شمار آورد.
در این بیانیه آمده است: عربستان از ایران می خواهد که با تشدید تنش روبرو شود و منجر به افزایش ناامنی و بی ثباتی در منطقه نشود و با جدیت وارد مذاکرات کنونی شود.
عربستان سعودی همینطور تاکید کرده است که برنامه هسته ای ایران باید در قالب خواسته های جامعه بین المللی و تحت نظارت آژانس بین المللی انرژی اتمی باشد و گفته است که این امر صلح و امنیت را در منطقه و جهان محقق می کند و انتشار سلاح کشتار جمعی را متوقف می کند.
عربستان سعودی تاکید کرده است که جامعه بین المللی باید نگرانی های کشورهای منطقه نسبت به اقدامات ایران همچون برنامه هسته ای را جدی بگیرد و به توافقی با تهران برسد که مانع دستیابی ایران به سلاح هسته ای شود.
عباس عراقچی معاون وزیر امور خارجه کشورمان که برای ادامه گفت وگوها و نشست کمیسیون مشترک برجام به وین رفته است، روز گذشته از آغاز غنی سازی ۶۰ درصد اورانیوم در کشور اطلاع داد.
سید عباس عراقچی در نامه ای به رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی اعلام نموده است که ایران غنی سازی ۶۰ درصدی را آغاز می کند.
عراقچی همینطور اعلام نمود: یک هزار سانتریفیوژ دیگر با ۵۰ درصد ظرفیت بیشتر به ماشین های موجود در نطنز، علاوه بر جایگزینی ماشین های آسیب دیده، اضافه می شود.
منبع:

1400/01/26
11:09:39
5.0 / 5
844
تگهای خبر: انرژی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز