بومی سازی 60 قطعه كاربردی در برنامه امسال ملی حفاری

بومی سازی 60 قطعه كاربردی در برنامه امسال ملی حفاری خبرگزاری نفت و گاز: ساخت 60 قطعه مهم کاربردی در صنعت حفاری امسال در دستور کار مدیریت پژوهش، فناوری و مهندسی ساخت شرکت ملی حفاری ایران قرار دارد.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، بهنود منصورنژاد- مدیر پژوهش، فناوری و مهندسی ساخت شرکت ملی حفاری ایران با اشاره به نام گذاری امسال بعنوان سال تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها، اعلام نمود: این قطعات بر طبق اعلام نیاز مدیریت های عملیات حفاری، خدمات فنی، خدمات ویژه، نگهداری و تعمیرات، ابزار در گردش و مدیریت تدارکات و امور کالا در همکاری با مراکز علمی و پژوهشی و سازندگان و صنعتگران داخلی برای اولین بار ساخت داخل می شود.
وی با اعلان اینکه در مدیریت پژوهش، فناوری و مهندسی ساخت فعالیت ها در دو بخش اجرائی و پشتیبانی پیگیری و دنبال می شود، اظهار نمود: همچون بخش های اجرائی این مدیریت اداره مهندسی و فناوری ساخت است که در ارتباط مستمر با مدیریت های مختلف نیازهای ضروری را دریافت و مراحل تهیه دانش فنی و واگذاری به شرکت های توانمند واجد شرایط را تا مرحله ساخت پیگیری و نظارت مستمر می کند.
معاون مدیریت پژوهش، فناوری و مهندسی ساخت شرکت ملی حفاری ایران اضافه کرد: تا حالا در نتیجه همکاری سازنده و مؤثر میان صنعت و دانشگاه و مشارکت و هم افزایی فنی با مجموعه های مرتبط، بیش از ۷ هزار قطعه پرمصرف و کاربردی در صنعت حفاری بومی سازی شده که باتوجه به تفکیک و تنوع سازندگان بیش از ۲۲ هزار قطعه است و همچنان روند افزایشی دارد.
طبق اعلام شرکت ملی حفاری ایران، منصورنژاد اظهار نمود: پارینه دستاورد همکاریهای، بومی سازی ۸۰ قطعه و تجهیز برای اولین بار در کشور بود که از این تعداد، ۲۰ قطعه بیش از رقم هدف گذاری شد که برمبنای ضرورت پیگیری و به ثمر نشست و زمینه تامین نکردن آنها از منابعی خارجی را فراهم آورد.
وی به انواع فیلتر دیزل ژنراتور اشاره نمود و اظهار داشت: دانش فنی این قطعات با همکاری جهاد دانشگاهی استان خوزستان تهیه و در هم افزایی با سازندگان بزرگ فیلتر در کشور، تولید داخل شد و بعد از گذر از مراحل تست آزمایشگاهی، اکنون در مراحل نهایی آزمون میدانی قرار دارد.
معاون مدیریت پژوهش، فناوری و مهندسی ساخت شرکت ملی حفاری ایران اظهار داشت: ساخت شفت اصلی مربوط به تاپ درایو وارکو (VARCO) و ام اچ که از قطعات بسیار مهم و حساس گرداننده فوقانی است در نتیجه رایزنی و دریافت مجوز در قالب تولید بار اول از معاونت علمی فناوری نهاد ریاست جمهوری، از طرف دانشگاه ها و سازندگان توانمند داخلی نسبت به تهیه دانش فنی آنها اقدام شده و پیش بینی می شود تا اختتام امسال شاهد ساخت نمونه و آزمون میدانی دو شفت تاپ درایو وارکو و ام اچ باشیم، همین طور ساخت بونت سیل (Bonnet Seal) یا درزگیر فلنج میانی و کمربند ایمنی دکلبان که از تجهیزات ایمنی بسیار مهم در عملیات حفاری است به سرانجام رسیده و در چرخه عملیات به کار گرفته می شود.
منصورنژاد تصریح کرد: ساخت تجهیزات دورانی تجهیز UBD از دیگر تجهیزاتی است که در حال ساخت و گذراندن مراحل تعریف شده طبق دستورعمل است.
منبع:

1400/02/22
22:44:49
5.0 / 5
311
تگهای خبر: تعمیر , تولید , حفاری , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز