لایحه قانون آب به زودی تقدیم مجلس می شود

لایحه قانون آب به زودی تقدیم مجلس می شود به گزارش خبرگزاری نفت و گاز معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا اظهار داشت: لایحه قانون آب هفته پیش به دولت ارسال شده و امید است به زودی در این دولت تقدیم مجلس شود.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، قاسم تقی زاده خامسی امروز در جلسه وزیر نیرو با روسای ۹ حوضه آبریز کشور، درباب سازگاری با کم آبی اظهار نمود: این کار بسیار سختی بود؛ چونکه شاید اولین کار میان بخشی بین دستگاهها بود که صورت می گرفت. ممکنست در نوشتن قانون و یا لایحه در دولت و مجلس این کارها صورت می گرفت ولی هیچ گاه دستگاهی چنین کار بزرگ مشترک میان بخشی را انجام نداده بود و سختی کار در هدایت این مساله خیلی زیاد بود.
وی درباره تفویض اختیارات به استانها هم اظهار داشت: این کار حدودا تمام شده و دو مورد هم مانده که نیاز به اجازه دولت دارد که انجام داده می شود و اختیارات به استانها واگذار شده است.
تقی زاده خامسی درباره تغییر ساختارهای حوزه آب و آبفا اشاره کرد: لازم بود در ابتدا قدمی برداشته می شد و آن یکپارچه سازی شرکت های آب و فاضلاب شهری و روستایی بود. چون این کار چند بار در دولت های قبلی اقدام شده، اما به نتیجه نرسیده بود.
وی با اشاره به اقدام های صورت گرفته در این چارچوب شامل نشست هایی با وزرای سابق نیرو و استادان دانشگاه ها اشاره کرد: این اقدام ها منتج به ساختار جدیدی شد که در آن رکن اصلی گروه های آبی است.
تقی زاده خامسی اظهار داشت: با تصویب ساختار در سازمان استخدامی، در اولین اقدام برای انتخاب روسای حوضه آبریز طی فراخوانی ۹۶ نفر برای ۹ پست شرکت کردند که از این تعداد، بیش از ۳۰ نفر وارد مرحله مصاحبه و در نهایت ۹ نفر انتخاب شدند.
طبق اعلام وزارت نیرو، وی همین طور اظهار داشت: حدود ۸۰ مدیر در طول این مدت انتخاب و مستقر شده اند و کار خودرا آغاز نموده اند که سوابق و شرایط لازم را دارند. کارها هم به خوبی پیش می رود اشکالاتی هم هست که این ها هم رفع خواهد شد.
منبع:

1400/02/26
19:28:31
5.0 / 5
533
تگهای خبر: وزارت نیرو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز