توقف انبارسازی چین با نفت ۷۰ دلاری

توقف انبارسازی چین با نفت ۷۰ دلاری خبرگزاری نفت و گاز: روند پرشتاب انبارسازی نفت توسط چین با 70 دلاری شدن قیمت هر بشکه نفت برنت ممکنست متوقف شود.به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، محاسبات رویترز برمبنای آمار رسمی نشان میدهد چین در آوریل احیانا از ذخایر نفت خود برداشت کرده است. پالایشگاه های چینی ماه میلادی گذشته نفت بیشتری از میزان تولید داخلی و واردات پالایش کرده بودند که نشان میدهد چین حدود ۲۸۰ هزار بشکه در روز از ذخایرش نفت برداشت کرده است.

طبق آمار رسمی، تولید پالایشگاهی چین در آوریل برمبنای سالانه ۷.۵ درصد رشد کرد. میانگین تولید پالایشگاهی در آوریل ۱۴.۰۹ میلیون بشکه در روز در مقایسه با ۱۳.۱ میلیون بشکه در روز در آوریل سال ۲۰۲۰ و اندکی بالاتر از ۱۴.۰۸ میلیون بشکه در روز در مارس سال ۲۰۲۱ بود.

طبق برآورد رویترز، تولید داخلی و واردات چین ماه گذشته ۱۳.۸۱ میلیون بشکه در روز بوده و ۲۸۰ هزار بشکه در روز دیگر از ذخایر برداشت شده است.

چین ذخایر نفت راهبردی و تجاری خودرا اعلام نمی نماید. بدین جهت مفسرین میزان ذخایر این کشور را با استفاده از سیاست میزان خرید چین در چند ماه آتی برآورد می کنند. برآورد می شود چین در مارس حداکثر ۱.۶۳ میلیون بشکه در روز نفت را به ذخایر تجاری یا راهبردی فرستاده است. این نرخ انبارسازی در مقایسه با ۹۲۰ هزار بشکه در روز آمار ژانویه و فوریه امسال بالاتر است.

برداشت نفت از ذخایر در آوریل از میزان ذخیره سازی نفت چین کاسته و آنرا از شروع سال میلادی جاری تا حالا به ۶۷۰ هزار بشکه در روز رسانده که نصف نرخ ذخیره سازی در زمان مشابه سال ۲۰۲۰ است.

بر اساس گزارش اویل پرایس، اگر ظرفیت ذخیره سازی نفت چین بعد از خرید فوق العاده ارزانی که تابستان سال قبل انجام داد، نزدیک به تکمیل باشد و اگر قیمتها تا چند ماه آتی در مرز ۷۰ دلار در هر بشکه بماند، ذخیره سازی نفت چین ممکنست به پایان برسد.

منبع:

1400/02/30
21:47:46
5.0 / 5
482
تگهای خبر: پالایشگاه , تولید , خرید , نفت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز