اولیانوف خبر داد

دیدار هیئت های ایران و روسیه در وین جهت بررسی مشكلات باقی مانده

دیدار هیئت های ایران و روسیه در وین جهت بررسی مشكلات باقی مانده نماینده روسیه در سازمان های بین المللی دیدار دوجانبه هیئت های ایران و روسیه در وین را مثبت و سازنده ارزیابی کرد.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، میخائیل اولیانوف نماینده دائم روسیه نزد سازمان های بینالمللی در وین در یک پیام توئیتری نوشت: هیئت های روسی و ایرانی در مذاکرات وین امروز (یک شنبه) در مورد برجام با هم دیدار کردند تا مشکلات باقی مانده و مسیر پیش رو را بررسی نمایند.
وی افزود: مثل همیشه رایزنی ها در یک فضای گرم، سازنده و کاری انجام شد.
اولیانوف پیش تر نیز درباره روند مذاکرات برجامی در وین اظهار داشت که حصول توافق در این رایزنی ها دردسترس است اما نمی توان انتظار داشت که نتیجه نهایی طی روزهای آینده به دست آید.
این دیپلمات روس همین طور گفت: اختلاف نظرها میان تهران و واشنگتن زیاد نیست اما اساسی است. مسئله اصلی حل نشده و باقیمانده در این مرحله از مذاکرات، این است که توافق چگونه اجرائی شود. این که چه کسی، چه کاری را در چه زمانی انجام دهد.
به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، در ادامه رایزنی ها درباب احیای برجام در وین، از روز گذشته چندین نشست دوجانبه و چندجانبه در سطح معاونین و مدیران سیاسی و کارشناسی با هیات های مختلف برگزار شده و جلسات بصورت فشرده و مستمر ادامه خواهد داشت.
بر طبق این گزارش ریاست هیات ایران در این دور از مذاکرات به مانند پنچ دور قبلی بر عهده سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه است.
سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امورخارجه کشورمان درباره روند مذاکرات وین گفت: آنها (سایر طرف های برجام) باید به جمهوری اسلامی ایران اطمینان دهند که آنچه در گذشته صورت گرفت (خروج آمریکا از توافق) در آینده تکرار نخواهد شد.
وی ادامه داد: برای رسیدن به این منظور، ما نیازمند بحث و رایزنی های زیاد سیاسی، فنی و قانونی هستیم و تا هر زمان که لازم باشد به این گفت وگوها ادامه خواهیم داد.
عراقچی اشاره کرد که هنوز مسائل فنی مختلفی وجود دارد که باید برای رسیدن به توافق نهایی حلوفصل شود.1400/03/29
11:27:12
5.0 / 5
1357
تگهای خبر: ارزیابی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز