افزایش ملایم قیمت نفت در بازار جهانی

افزایش ملایم قیمت نفت در بازار جهانی به گزارش خبرگزاری نفت و گاز قیمت نفت در معاملات روز سه شنبه بازار جهانی با پیشبینی سرمایه گذاران از کمبود عرضه و رشد نرخ واکسیناسیون کووید ۱۹ افزایش پیدا کرد.به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، بهای معاملات نفت برنت با ۳۴ سنت معادل ۰.۴۶ درصد افزایش، به ۷۴ دلار و ۸۴ سنت در هر بشکه رسید. نفت برنت روز دوشنبه با ۰.۵ درصد افزایش بسته شده بود.

بهای معاملات وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با ۲۰ سنت معادل ۰.۲۸ درصد افزایش، به ۷۲ دلار و ۱۱ سنت در هر بشکه رسید. شاخص نفت آمریکا روز دوشنبه با ۱۶ سنت کاهش بسته شده بود.

شاخص های قیمت نفت حتی بعد از اینکه آمریکا درباره سفر به اسپانیا و پرتغال به علت افزایش موارد مبتلا شدن به کووید ۱۹ اخطار سفر صادر کرد، افزایش پیدا کردند. یک مقام کاخ سفید به رویترز اظهار داشت: محدودیتهای گسترده تر سفر به علت شیوع بالای کرونای دلتا و افزایش سریع آمار داخلی مبتلا شدن رفع نخواهند شد.

جفری هالی، تحلیلگر ارشد بازار آسیا اقیانوسیه در شرکت OANDA در یادداشتی نوشت: قیمتهای نفت بعد از اینکه ریزش دوشنبه هفته گذشته را جبران کردند، هفته جاری در راه احیا قرار می گیرند. هر دو شاخص احیانا به تحکیم رشد اخیرشان ادامه می دهند بخصوص که نوسان بازار نسبت به هفته گذشته کمتر شده است.

در یک نشانه تشویق کننده برای تقاضا برای سوخت، انگلیس روز دوشنبه پایینترین رکورد روزانه آمار مبتلایان جدید کووید ۱۹ را از چهارم ژوییه به این طرف گزارش کرد که نشان داده است افزایش اخیر موارد مبتلا شدن به اوج خود رسیده است.

تحلیلگرانی که آمار رفت و آمدها را دنبال می کنند، نسبت به قوی ماندن تقاضا برای سوخت مطمئن هستند و روی واکسیناسیون برای اجتناب از وضع قرنطینه های جدید حساب می کنند.

انتظار می رود بازارهای جهانی با وجود تصمیم گروه اوپک پلاس برای افزایش تولید ماهانه تا آخر سال جاری، همچنان گرفتار کمبود عرضه بمانند. تحلیل گران گروه ANZ ریسرچ اعلام نمودند آمار قوی ترافیک جاده ای در مناطق بزرگ نشان داده است که رشد موارد مبتلا شدن تأثیر حداقلی بر رفت و آمد داشته است.

بر اساس گزارش رویترز، سرمایه گذاران منتظر گزارش هفتگی موسسه امریکن پترولیوم در روز سه شنبه و اداره اطلاعات انرژی آمریکا در روز چهارشنبه برای ارزیابی وضعیت تقاضا هستند. تحلیل گران در نظرسنجی رویترز پیشبینی کردند ذخایر نفت آمریکا در هفته منتهی به ۲۳ ژوییه، حدود ۳.۴ میلیون بشکه و ذخایر بنزین ۴۰۰ هزار بشکه کاهش پیدا کرده است.
1400/05/05
23:40:46
5.0 / 5
585
تگهای خبر: ارزیابی , انرژی , اوپك , بنزین
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز