افزایش 32 درصدی هزینه تولید برق

افزایش 32 درصدی هزینه تولید برق گزارش های رسمی مبین رشد ۳۲ درصدی قیمت تولید کننده در بخش برق است.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، مرکز آمار ایران جزئیات شاخص قیمت تولید کننده در بخش برق را منتشر نمود.


وضعیت تورم فصلی
بر این اساس، درصد تغییرات شاخص قیمت تولیدکننده کل بخش برق نسبت به فصل قبل (تورم فصلی) در بهار ۱۴۰۰ به ۱، ۲ درصد رسید که در مقایسه با همین اطلاع در زمستان، ۸.۲ واحد درصد کاهش دارد.

در فصل مورد بررسی، درصد تغییرات شاخص قیمت تولیدکننده بخش برق نسبت به فصل قبل، برای ساعات مختلف اوج بار، میان بار و کم بار، به ترتیب ۳.۹، ۴.۳- و ۱۱.۲ درصد بوده است.


تورم نقطه به نقطه درصد شد
درصد تغییرات شاخص قیمت تولیدکننده کل بخش برق نسبت به فصل مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) در فصل بهار ۱۴۰۰ به ۳۲درصد رسید.

به عبارتی، میانگین قیمت دریافتی توسط نیروگاه های برق به ازای فروش محصول خود به شرکتهای توزیع برق، در فصل بهار ۱۴۰۰ نسبت به فصل بهار ۱۳۹۹، ۳۲.۰ درصد افزایش داشته است.
درصد تغییرات شاخص قیمت تولیدکننده بخش برق در فصل مورد بررسی نسبت به فصل مشابه سال قبل، برای ساعات مختلف اوج بار، میان بار و کم بار، به ترتیب ۲۲.۸، ۳۰.۸ و ۴۱.۲ درصد بوده است.


تورم سالانه به ۴۵ درصد رسید


درصد تغییرات میانگین شاخص قیمت تولیدکننده کل بخش برق در چهار فصل منتهی به فصل بهار ۱۴۰۰ نسبت به مدت مشابه در سال قبل ( متوسط تورم سالانه) به ۴۵ درصد رسید که نسبت به همین اطلاع در فصل قبل ۱.۶ واحد درصد کاهش نشان می ­دهد.
همینطور درصد تغییرات میانگین شاخص قیمت تولیدکننده بخش برق در چهار فصل منتهی به فصل بهار نسبت به مدت مشابه در سال قبل، برای ساعات مختلف اوج بار، میان بار و کم بار، به ترتیب ۳۸.۸، ۴۶.۰ و ۴۷.۴ بوده است.


منبع:

1400/05/17
16:05:42
5.0 / 5
629
تگهای خبر: برق , تولید , فروش , نیروگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز