حضور وزرای پیشنهادی راه، نفت، ارتباطات، اقتصاد و نیرو در کمیسیون بهداشت

حضور وزرای پیشنهادی راه، نفت، ارتباطات، اقتصاد و نیرو در کمیسیون بهداشت سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی از حضور وزرای پیشنهادی نفت، نیرو، راه و شهرسازی، اقتصاد و ارتباطات و فناوری اطلاعات در جلسات این کمیسیون اطلاع داد.


زهرا شیخی در گفت و گو با ایسنا در توضیح جلسه بامداد امروز کمیسیون بهداشت و درمان اظهار داشت: این جلسه با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شد و آقای زارع پور ضمن عرضه توضیحاتی درباره برنامه هایش به سوالات نمایندگان پاسخ داد.
به نقل از ایشان، اعضای کمیسیون به طرح موضوع هایی همچون اقتصاد دیجیتال، ارتقای زیرساخت های ارتباطی، توسعه پارک های علم و فناوری، رفع مشکلات آنتن دهی تلفن همراه و پوشش شبکه اینترنت، سامانه شاد، امنیت فضای مجازی، گسترش دولت الکترونیک، ایجاد ارتباط بهتر این وزارت خانه با بانک مرکزی، سازمان برنامه و وزارت خانه های اقتصاد، بهداشت و آموزش و پرورش و توسعه زیرساخت های ارتباطی پرداختند و تاکید نمودند که باید مشکل اینترنت در نقاط کور مخابراتی برای اجرای نظام ارجاع رفع گردد که این مهم پیشبینی پهنای باند وسیع احتیاج دارد.
شیخی اظهار داشت که وزیر پیشنهادی ارتباطات مواردی همچون توجه به دولت هوشمند و تحول دیجیتال، شبکه ملی اطلاعات، تنظیم مقررات حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات، حفظ حریم خصوصی و امنیت فضای تبادل اطلاعات، توسعه پایدار زیرساخت های ارتباطی و اقتصاد دیجیتال را جزو اولویت ها و برنامه هایش برشمرد.
سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی همینطور ضمن اشاره به نشست این کمیسیون با وزیر پیشنهادی اقتصاد اظهار داشت: وزیر پیشنهادی اقتصاد هم برنامه های خود در حوزه های مختلف همچون بورس، گمرک، مالیات، وضعیت اقتصادی، بیمه و موارد دیگر ارائه نمود. نمایندگان هم از وضعیت نامطلوب اقتصادی مردم و گرانی ها ابراز نگرانی کردند و خواهان رسیدگی به وضعیت معیشت مردم، ساماندهی وضیت اقتصادی و گرانی ها شدند.
به نقل از ایشان، اعضای کمیسیون بهداشت در نشست با وزیر پیشنهادی اقتصاد بر لزوم رفع مشکلات زیرساختی گمرک و حل این مشکل تاکید داشتند چون رسوب کالا در گمرکات صدمات اقتصادی جبران ناپذیری را به بخش خصوصی، مردم و اقتصاد کشور وارد کرده است. آقای خاندوری هم اولویت هایی همچون ایجاد ثبات اقتصادی کلان، افزایش رشد اقتصادی و اشتغال با تمرکز بر رفع موانع کسب و کار، کاهش هزینه تولید و مبادله و اتکاء بر پیشران های اقتصاد را عنوان نمود.
شیخی اصلاح نظام مالیاتی را از محورهای اساسی برنامه وزیر پیشنهادی اقتصاد جهت تحول اقتصادی در کشور بیان کرد و اضافه کرد: وزیر پیشنهادی اقتصادی تاکید داشت که ثبات بودجه و تأمین کالاها و خدماتی که دولت در اختیار جامعه قرار می دهد و همینطور کنترل تورم در گرو تأمین درآمدهای مطمئن و پایدار برای دولت می باشد. علاوه بر این برنامه هایی برای پیشگیری از فرار مالیاتی گسترده، تمکین مالیاتی، جداسازی بودجه از درآمدهای نفتی و افزایش پایدار درآمدهای عمومی عرضه کرد.
همینطور سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان به حضور وزرای پیشنهادی نیرو، راه و شهرسازی و نفت در جلسه عصر روز گذشته کمیسیون هم اشاره نمود و اضافه کرد: نمایندگان در نشست با محرابیان وزیر پیشنهادی نیرو دغدغه هایشان را نسبت به بحران کم آبی و وضعیت قطعی آب و برق بیان کرده و بر لزوم رعایت حقابه های شرب، کشاورزی، صنعت و محیط زیست تاکید داشتند.

وی ادامه داد: در جلسه با وزیر پیشنهادی نفت نیر توجه جدی به بومی سازی امکانات و تجهیزات صنعت نفت، تکریم منابع انسانی و بهره گیری از توان نیروهای متعهد و متخصص عنوان شد که وزیر پیشنهادی نفت توسعه بهره برداری از میادین مشترک نفت و گاز، پیشگیری از خام فروشی، اصلاح الگوی مصرف و همینطور استفاده از ظرفیت بخش خصوصی را همچون برنامه های خود بیان کرد.

شیخی افزود: در نشست با قاسمی وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی بر لزوم رفع نقاط حادثه خیز، عرضه برنامه جامع و راهکارهای عملیاتی برای کاهش تصادفات جاده ای، توسعه حمل و نقل ریلی و هوایی، تکمیل و رفع مشکلات مسکن مهر و بهسازی و ساماندهی بافت های فرسوده شهری تاکید شد و وزیر راه قول داد که در صورت رای اعتماد این موارد را در اولویت برنامه های خود قرار دهد.
منبع:

1400/05/25
14:38:24
5.0 / 5
156
تگهای خبر: آموزش , اینترنت , برق , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز