فروش ۲۰ میلیون تن نفت از ذخایر استراتژیک آمریکا

فروش ۲۰ میلیون تن نفت از ذخایر استراتژیک آمریکا خبرگزاری نفت و گاز: وزارت انرژی آمریکا حداکثر ۲۰ میلیون تن نفت را از ذخایر استراتژیک به منظور عمل به قانونی که در سال های اخیر تصویب شده است، می فروشد.به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، حداکثر هشت میلیون بشکه از ذخایر نفت استراتژیک پایگاههای برایان موند، بیگ هیل و وست هک بری و یک میلیون بشکه از بایو چوکتاو فروخته خواهد شد.

کنگره آمریکا در سال های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ قانونی را برای برداشت از ذخایر نفت استراتژیک که در غارهای نمکی در سواحل تگزاس و لوییزیانا نگهداری می شوند، تصویب کرد تا دولت فدرال، تحقیقات پزشکی و مدرنیزه شدن این تاسیسات را تأمین مالی کند.

فروش بر مبنای قانون سال ۲۰۱۵ است که فروش ۵۸ میلیون بشکه از این ذخایر در فاصله سال ۲۰۱۸ تا ۲۰۲۵ را مقرر کرده است. ذخایر نفت استراتژیک نفت کافی برای تأمین توافقهای عرضه بین المللی دارند.

وزارت انرژی آمریکا اعلام نمود درخواستها باید تا ۳۱ اوت ارسال شوند و قراردادهای فروش بعد از ۱۳ سپتامبر دیگر صادر نخواهند شد. تحویل نفت بین اول اکتبر تا ۱۵ دسامبر انجام می گیرد.

به گفته معامله گران، انتظار می رود عرضه حاصل از این فروش بازار گریدهای نفتی ترش در منطقه گلف کاست را تحت تأثیر قرار دهد. قیمت نفت مارس که نفت ترش اصلی عرضه شده در بازار گلف کاست است، هم اکنون به علت مازاد عرضه و کندی تقاضای جهانی در پایینترین رکورد حدود یک ماه گذشته قرار دارد.

بر اساس گزارش رویترز، بخشی از هزینه توافق زیرساخت مورد حمایت قانونگذاران دو حزب حاکم در آمریکا، با فروش شش میلیارد دلار نفت از ذخایر نفت استراتژیک تأمین خواهد شد.

منبع:

1400/06/02
09:17:26
5.0 / 5
217
تگهای خبر: انرژی , فروش , نفت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز