وزیر خارجه ژاپن:

آمریکا باید برای احیای برجام دست از زیاده خواهی بر دارد

آمریکا باید برای احیای برجام دست از زیاده خواهی بر دارد وزیر خارجه ژاپن تصریح کرد: برای احیای برجام آمریکا باید دست از زیاده خواهی بر دارد.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، موتگی توشیمیتسو، وزیر امور خارجه ژاپن امروز (یکشنبه) در سفرش به تهران با علی شمخانی، دبیر شورایعالی امنیت ملی کشورمان دیدار و گفتگو کرد.
در این دیدار وزیر امور خارجه ژاپن با ابراز علاقه دولت این کشور به ارتقاء سطح مناسبات میان توکیو و تهران، ابراز امیدواری کرد: روابط دوکشور با روی کار آمدن دولت جدید در تهران بیشتر از پیش گسترش یابد.
وزیر امور خارجه ژاپن ضمن اشاره به اهمیت برجام بعنوان یک توافق بین المللی خاطرنشان کرد: برای احیای برجام آمریکا باید دست از زیاده خواهی بر دارد.
وی همینطور بر لزوم افزایش همکاریهای دو کشور در مورد مبارزه با بیماری کرونا و تبادل تجربیات تصریح کرد.
در این دیدار شمخانی هم ضمن اشاره به سوابق طولانی روابط میان دو کشور بر لزوم گسترش کیفی مناسبات در میان بدون دخالت و تأثیر پذیری از سوی ثالث تصریح کرد.
دبیر شورایعالی امنیت ملی اظهار داشت: ظرفیت های فراوانی برای ارتقاء سطح روابط دو کشور بخصوص در حوزه اقتصادی وجود دارد که شایسته ریل گذاری جدید در تعامل با دولت جدید ایران است.
شمخانی، حفظ امنیت آبراه های بین المللی را از راهبردهای اصلی جمهوری اسلامی ایران برشمرد و حضور نیروهای بیگانه در خلیج فارس را مخل ثبات و امنیت پایدار در این منطقه دانست.
دبیر شورایعالی امنیت ملی کشورمان، وارد کردن رژیم جعلی صهیونیستی در سازوکار سنتکام را قرینه ای جدی در تدوام سیاست های ناامن ساز آمریکا ارزیابی کرد و اضافه کرد: استمرار این سیاست تنش زا تبعات فوق العاده خطرناکی برای امنیت و ثبات منطقه ای و جهانی خواهد داشت.
شمخانی با تبیین نگاههای کشورمان در مورد برجام، نقض تعهدات و خروج غیر مسئولانه آمریکا از برجام و تداوم سیاست های ترامپ توسط دولت بایدن را عامل اصلی شرایط کنونی ذکر کرد و تصریح نمود: راه برون رفت از بن بست بوجود آمده توسط آمریکا، تأمین حقوق حقه ملت ایران است.1400/06/02
22:26:13
5.0 / 5
187
تگهای خبر: ارزیابی , حقوق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز