نامه اعتراضی ایران به رئیس شورای امنیت درباره تهدیدات رژیم صهیونیستی

نامه اعتراضی ایران به رئیس شورای امنیت درباره تهدیدات رژیم صهیونیستی زهرا ارشادی، سفیر و معاون نمایندگی دائم جمهوری اسلامی ایران در در سازمان ملل در نامه ای به رئیس شورای امنیت نسبت به تهدیدات رژیم اسرائیل ضد برنامه هسته ای ایران اعتراض کرد.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، متن این نامه به شرح زیر است: من این نامه را پیرو نامه مورخ 23 فروردین 1400 جمهوری اسلامی ایران برای شما می نویسم که در آن شما را از اقدام تروریستی رژیم اسرائیل در تأسیسات غنی سازی نطنز در 22 فروردین 1400 آگاه کرده بودم. آن اقدام فعالیت این تأسیسات حساس هسته ای را که تحت پادمان های آژانس بین المللی انرژی اتمی و نظارت گسترده آن است، مختل کرده بود.
نخست وزیر رژیم اسرائیل در مصاحبه اخیر خود، هر چند به صورت ضمنی، به حملات پنهان آن به برنامه صلح آمیز هسته ای ایران اعتراف و با گستاخی اعلام نموده است، این رژیم به چنین حملاتی ادامه خواهد داد. به دنبال آن، تهدیدهای بی شرمانه دیگری از جانب وزیر دفاع رژیم اسرائیل برای حمله به ایران صورت گرفت و همینطور رئیس ستاد کل این رژیم هم از برنامه اسرائیل برای حمله به برنامه هسته ای ایران پرده برداشت.
هدف قرار دادن یک مرکز هسته ای بسیار حساس حفاظت شده با خطر بالای انتشار بالقوه مواد رادیواکتیو توسط رژیم اسرائیل یک اقدام جنایتکارانه تروریسم هسته ای به حساب می آید و مصداق روشن دیگری از تداوم نقض حقوق بین الملل توسط این رژیم می باشد. با عنایت به تهدید فزاینده و مداوم تروریسم هسته ای رژیم اسرائیل ضد صلح و امنیت بین المللی، جامعه بین المللی باید چنین اقدامات تروریستی جنایتکارانه ای را با شدیدترین لحن ممکن محکوم کند.
همینطور تهدیدهای صریح فوق ضد یک دولت عضو سازمان ملل متحد نقض فاحش حقوق بین الملل، منشور سازمان ملل، بخصوص ماده ۲ آن است و ازاین رو نباید از جانب جامعه بین المللی و شورای امنیت تحمل گردد.
تنها در کمتر از دو سال، رژیم اسرائیل با نقض ماهوی اصول اساسی حقوق بین الملل، اقدامات ماجراجویانه آشکار و پنهان بی شماری انجام داده است که همچون شامل اقدامات تروریستی ضد دانشمندان و مراکز هسته ای ایران، حملات ضد کشتی های تجاری در منطقه و همینطور حملات پهپادی و هوایی ضد برخی کشورهای منطقه می باشد. درصورتیکه جلوی چنین اقدامات غیرقانونی مداوم و رفتارهای تحریک آمیز نظام مند و دارای آثار جدی گرفته نشود، بدون شک منطقه را بی ثبات تر کرده و صلح و امنیت بین المللی را هم به خطر خواهد انداخت.
با عنایت به سابقه طولانی رژیم اسرائیل در عملیات خرابکارانه ضد فعالیت صلح آمیز هسته ای ما و ترور بزدلانه چند دانشمند هسته ای و دیگر دانشمندان ایرانی در گذشته و همینطور عملیات سایبری مشترک آمریکا و اسرائیل ضد تأسیسات هسته ای ایران با استفاده از بدافزار کامپیوتری معروف به استاکس نت، شورای امنیت باید به مسئولیت های خود طبق منشور عمل نموده و اقدامات لازم فوری را برای پیشگیری از تمام سیاستهای بی ثبات کننده و رفتارهای غیرقانونی و در عین حال ماجراجویانه رژیم اسرائیل انجام دهد و آنرا در مقابل تمام چنین اقداماتی هم مسئول بشناسد.
در عین حال، جمهوری اسلامی ایران ضمن تاکید بر اراده قاطع خود در استیفای حقوق مسلم خویش در استفاده از انرژی هسته ای برای مقاصد صلح آمیز در تمام جنبه های آن، نسبت به هرگونه محاسبه اشتباه احتمالی یا اقدام ماجراجویانه رژیم اسرائیل اخطار می دهد. همانگونه که در نامه های قبلی ما به شورای امنیت هم آمده است، جمهوری اسلامی ایران حق ذاتی خود بر مبنای حقوق بین الملل برای انجام تمام اقدامات لازم جهت حفاظت و دفاع از شهروندان، منافع، تأسیسات و حاکمیت خود در مقابل هر گونه اقدامات تروریستی یا اخلالگرانه را محفوظ می دارد.
منبع:

1400/06/08
21:23:34
5.0 / 5
189
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز