مصرف قوی بنزین آمریکا به کمک نفت می آید

مصرف قوی بنزین آمریکا به کمک نفت می آید به گزارش خبرگزاری نفت و گاز سیر صعودی تقاضا برای نفت در آمریکا و تداوم روند کاهش ذخایر فرآورده های نفتی، از روند صعودی قیمتهای نفت پشتیبانی خواهد نمود.به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، برخی از تحلیل گران می گویند اگر روند فعلی تقاضا حفظ شود، قیمت نفت فضا برای صعود بیشتر تا آخر سال خواهد داشت. علیرغم این حقیقت که تأثیر توفند آیدا بر فعالیت صنعت نفت آمار ذخایر هفتگی منتشره از جانب اداره اطلاعات انرژی را متاثر کرد اما این آمار همچنان کاهش ذخایر را نشان داد.

طبق گزارش هفتگی اداره اطلاعات انرژی آمریکا، ذخایر نفت در هفته منتهی به سوم سپتامبر، به میزان ۱.۵ میلیون بشکه کاهش پیدا کرد و ذخایر سوخت هم کاهش داشت. ذخایر نفت در ۴۲۳.۹ میلیون بشکه بسیار پایینتر از میانگین پنج ساله برای این وقت از سال است. ذخایر بنزین در همین مدت ۷.۲ میلیون بشکه کاهش پیدا کرد در حالیکه هفته قبل از آن ۱.۳ میلیون بشکه کاهش داشت. ذخایر سوختهای دیگر در هفته منتهی به سوم سپتامبر ۳.۱ میلیون بشکه کاهش پیدا کرد که بسیار بزرگتر از کاهش ۱.۷ میلیون بشکه ای در هفته قبل از آن بود.

بنزین تأمین شده در هفته منتهی به سوم سپتامبر به ۹.۶۰۸ میلیون بشکه در روز در مقایسه با ۹.۵۷۸ میلیون بشکه در روز در هفته قبل از آن افزوده شد.

میانگین چهار هفته ای تقاضا برای سوخت جت به میزان ۶۵.۳ درصد در مقایسه با سال قبل رشد کرد و به ۱.۶۲۲ میلیون بشکه در روز رسید.

شرکت واندا اینساینت در گزارشی نوشت: آمار تقاضای آمریکا برای سوخت در گزارش هفتگی اداره اطلاعات انرژی آمریکا تداوم رشد مطلوب را نشان داد. تقاضا برای بنزین بر اساس میانگین چهار هفته ای ۹.۵۲ میلیون بشکه در روز بود که معادل ۹۸ درصد از سطح تقاضا در سال ۲۰۱۹ بود.

تحلیلگران انرژی خدمات تحقیقات انرژی HFI Research نوشتند: تقاضای قوی می تواند به همراه ذخایر اندک از قیمتهای نفت تا آخر سال پشتیبانی کند. اگر تقاضا قوی بماند، ذخایر همه سوختهای آمریکا همچون ذخایر استراتژیک امکان دارد به میانگین سال ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۴ نزول کند. تا وقتی که عوامل بنیادین ادامه کاهش ذخایر را نشان دهد، قیمتهای نفت تا آخر سال روند صعودی خواهند داشت.

اما همه تحلیل گران نسبت به تقاضای آمریکا برای بنزین خوش بین نیستند. برخی از آنها می گویند میانگین قیمت بنزین در جایگاههای سوخت حدود یک دلار گرانتر شده و آخر فصل رانندگی تابستانی امکان دارد تقاضا را در هفته های آینده کمتر کند.

بر اساس گزارش اویل پرایس، آمار انجمن خودروی آمریکا نشان داده است تا ۹ سپتامبر میانگین قیمت هر گالن بنزین سه دلار و ۱۸ سنت در مقایسه با دو دلار و ۲۱ سنت در مدت مشابه سال قبل بود.

منبع:

1400/06/22
10:57:09
5.0 / 5
230
تگهای خبر: انرژی , بنزین , خدمات , سوخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز