ادعای وزیر جنگ رژیم صهیونیستی مقابل ایران

ادعای وزیر جنگ رژیم صهیونیستی مقابل ایران خبرگزاری نفت و گاز: وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در یکی از جلسات کمیته «امور خارجه و دفاعی» این رژیم به مطرح کردن ادعاهایی درباره برنامه هسته ای ایران پرداخت.


به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از پایگاه خبری عبری Ynet news، بنی گانتس، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی امروز سه شنبه ادعا نمود برنامه هسته ای ایران در آستانه یک گشایش[هسته ای] است.
گانتس که در مباحثات امروز کمیته «امور خارجه و دفاعی» کنست، مدعی شد: ما شاهد این هستیم که ایران درحال پیش رفتن به سطحی از غنی سازی است که اگر بخواهد، به آن اجازه می دهد کشوی در آستانه هسته ای شدن باشد.
او در این زمینه اظهار داشت: ما روی توان حمله و توان دفاعی سرمایه گذاری می نماییم، برتری در حوزه فناوری را بهبود می بخشیم و تلاش ها برای اطمینان یابی از انجام شدن این موارد را سرعت می بخشیم.
وی با طرح این ادعا که ایران چالشی جهانی و منطقه ای است، اظهار داشت: اسراییل همیشه توان این را خواهد داشت که از شهروندانش دفاع کند.
به گزارش خبرگزاری نفت و گاز به نقل از ایسنا، اظهارات گانتس در پی این مطرح می شود که یوسی کوهن، رییس پیشین موساد سه شنبه گذشته در اظهاراتی با رد سخنان نفتالی بنت، نخست وزیر این رژیم و برخی مقامات دیگر درباب توانایی هایی هسته ای ایران عنوان نمود که تهران به رسیدن به سلاح هسته ای نزدیک نیست.
وی اظهار داشت: خلاصه اینکه ایران به رسیدن به سلاح هسته ای نزدیک نیست. به لطف کوشش های بزرگ ما، از قبل نزدیک تر نشده است. به گمانم آنها درباب کارهایی که انجام می دهند نسبت به قبل کمتر حمایت دارند.
بنی گانتس، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در ماه آگوست عنوان کرده بود که ایران تنها دو ماه با رسیدن به مواد لازم برای ساخت سلاح هسته ای فاصله دارد. گادی ایسنکوت، رییس پیشین ستاد ارتش رژیم صهیونیستی در ماه ژوئیه مدعی شده بود که ایران از همیشه به دستیابی به سلاح هسته ای نزدیک تر است.
به نوشته تایمز او اسرائیل، طبق ارزیابی های رژیم صهیونیستی، ایران حتی بعد از دستیابی به مواد لازم برای ساخت سلاح هسته ای، به چندین ماه زمان برای ساخت بمب هسته ای نیاز خواهد داشت.
نفتالی بنت، نخست وزیر رژیم صهیونیستی نیز در مجمع عمومی سازمان ملل مدعی شده بود که برنامه هسته ای ایران در نقطه ای حیاتی قرار دارد و تمامی خطوط قرمز را رد کرده است. وی همین طور در روز سه شنبه ایران را متهم به نقض بارز تعهدات به آژانس بین المللی انرژی اتمی کرده و خواهان اقدام مقابل ایران شده بود.
با این وجود، تکرار ادعاهای رژیم صهیونیستی از طرف گانتس در خصوص وجود اهداف نظامی در برنامه هسته ای ایران در حالی مطرح می شود که رهبر انقلاب در فتوایی تولید، نگهداری و به کارگیری تسلیحات هسته ای را حرام اعلام نموده اند. مقامات ایرانی هم بر طبق این فتوا تاکید کرده اند ساخت و استفاده از تسلیحات اتمی در برنامه دفاعی ایران جایی ندارد و کارهای هسته ای ایران فقط صلح آمیز بوده و اهداف نظامی را دنبال نمی کند.
منبع:

1400/07/28
10:00:24
5.0 / 5
245
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز