با احتساب سهمیه جبرانی

۷۰ لیتر سهمیه بنزین ویژه آذرماه امشب شارژ می شود

۷۰ لیتر سهمیه بنزین ویژه آذرماه امشب شارژ می شود به گزارش خبرگزاری نفت و گاز طبق اعلام سخنگوی شرکت ملی پخش فراورده های نفتی، امشب ۷۰ لیتر سهمیه بنزین آذرماه خودرو های شخصی با احتساب ۱۰ لیتر سهمیه ویژه این ماه، در کارت های هوشمند سوخت شخصی شارژ می شود.


فاطمه کاهی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به اینکه این ماه هم مانند گذشته سهمیه ۶۰ لیتر برای خودرو های سواری شخصی بنزینی، ۳۰ لیتر برای خودرو های سواری شخصی دوگانه سوز و ۲۵ لیتر برای موتورسیکلت ها واریز می شود، اظهار نمود: سهمیه سوخت خودرو های عمومی و خدماتی هم مطابق جدول سهمیه طرح مدیریت مصرف سوخت واریز خواهد شد.
وی ادامه داد: با عنایت به مدت ۹ ماهه تعیین شده برای ذخیره سازی سهمیه سوخت خودرو ها، سهمیه واریزی سوخت خودرو های شخصی که سقف ۹ ماهه آنها تکمیل شده باشد و به سقف ۵۴۰ لیتر ذخیره رسیده باشد، اضافه نخواهد شد، ازاین رو مالک هر خودرو تنها می تواند سهمیه ۹ ماه گذشته را (۵۴۰ لیتر برای خودرو های سواری و ۲۲۵ لیتر برای موتورسیکلت ها) در کارت سوخت شخصی خود ذخیره کند.
سخنگوی شرکت پخش فراورده های نفتی با تکیه بر این که این مدت ۹ ماه کاهش نیافته است اظهار داشت: هموطنان همچنان می توانند تا سقف ۹ ماه سهمیه واریزی خویش را در کارت سوختشان ذخیره و مصرف کنند.
به قول وی علاوه بر سهمیه های ثابت، امشب سهمیه تشویقی بنزین که پس از حمله سایبری به سامانه هوشمند سوخت از سوی دولت در نظر گرفته شد هم واریز خواهد شد.
وی اظهار نمود: سهمیه تشویقی ۱۰ لیتر بنزین برای خودرو های سواری شخصی و مدل بالا، سواری و مدل بالا جانبازان و معلولان، مسافربر شخصی، آموزشگاه های رانندگی، آژانس و دستگاههای عمومی، وانت کم مصرف، وانت پرمصرف (دوگانه سوز و LPG) و کامیون (دوگانه سوز و LPG)، خودرو های سواری عمومی (دوگانه سوز و LPG)، تاکسی و تاکسی ون (دوگانه سوز و LPG)، خطی بین شهری (دوگانه سوز و LPG)، وانت پرمصرف و کامیون (بنزین سوز)، خوردوهای سواری عمومی (بنزین سوز)، تاکسی (بنزین سوز)، خطی بین شهری (بنزین سوز)، آمبولانس (بنزین سوز، دوگانه سوز و LPG)، اتوبوس، تاکسی ون (بنزین سوز) و مینی بوس (بنزین سوز) و برای موتورسیکلت ها ۵ لیتر خواهد بود.
او تصریح کرد که خودروهایی که مطابق مصوبه هیئت وزیران مشمول سهمیه تشویقی بیشتری هستند همراه با سهمیه دیماه به کارت آنها واریز خواهد شد.
همینطور طبق توضیحات وزارت نفت، سهمیه جبرانی برای انواع خودرو ها در آذرماه با کاربری های مختلف به شرح زیر است:
۱۰ لیتر بنزین برای خودرو های سواری شخصی و مدل بالا، سواری و مدل بالا جانبازان و معلولان، مسافربر شخصی، آموزشگاه های رانندگی، آژانس و دستگاههای عمومی، وانت کم مصرف، وانت پرمصرف (دوگانه سوز و گاز مایع) و کامیون (دوگانه سوز و گاز مایع).
۵ لیتر برای موتورسیکلت.
۲۰ لیتر بنزین برای خودرو های سواری عمومی (دوگانه سوز و گاز مایع)، تاکسی و تاکسی ون (دوگانه سوز و گاز مایع)، خطی بین شهری (دوگانه سوز و گاز مایع)، وانت پرمصرف و کامیون (بنزین سوز).
۳۰ لیتر بنزین برای خوردوهای سواری عمومی (بنزین سوز)، تاکسی (بنزین سوز)، خطی بین شهری (بنزین سوز)، آمبولانس (بنزین سوز، دوگانه سوز و گاز مایع).
۴۰ لیتر بنزین برای اتوبوس، تاکسی ون (بنزین سوز) و مینی بوس (بنزین سوز).
هیئت وزیران، وزارت نفت را موظف کرد به منظور جبران هزینه وارده به دارندگان کارت سوخت بنزین در دوره دسترسی نداشتن به بنزین سهمیه ای به علت بروز اشکال در سامانه هوشمند سوخت از راه شرکت تابع ذی ربط، سهمیه جبرانی بنزین با قیمت هر لیتر ۱۵ هزار ریال را به سهمیه ماهانه خودرو ها در آذرماه ۱۴۰۰ تنها برای یک مرتبه اضافه کند.
سقف ذخیره سهمیه بنزین کارت های هوشمند سوخت برای مالکان خودرو های شخصی و موتورسیکلت ها ابتدا ۶ ماه بود که به دنبال گسترش ویروس کرونا در کشور و شرایط ویژه اعلام شده برای مقابله با گسترش آن، شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی در اطلاعیه ای این سقف را به ۹ ماه تغییر داد، ازاین رو سهمیه واریزی ماهانه خودرو های شخصی و موتورسیکلت ها در صورت استفاده نکردن، حداکثر تا ۹ ماه در کارت های هوشمند سوخت قابل ذخیره خواهد بود.
منبع:

1400/08/30
23:50:39
5.0 / 5
222
تگهای خبر: آموزش , بنزین , پخش , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴

خبرگزاری نفت و گاز OilNA
oilna.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خبرگزاری نفت و گاز محفوظ است

خبرگزاری نفت و گاز

اخبار روز حوزه نفت و گاز